Воскресіння Христове чи Великдень – одне з найголовніших християнських свят. Цього року віруючі східного та західного обрядів відзначатимуть його одночасно – 20 квітня. Такий збіг відбувається раз на три-вісім років, і останній відбувався 16 квітня 2017 року.
Раніше ми писали, як визначають дату Великодня православні і католики, а також поділися думкою священиків, можна чи не можна ходити на могили рідних у Страсну седмицю.
Дуже символічним святкування Христового Воскресіння всіма християнами, незалежно від юрисдикційних і конфесійних приналежностей.
Про сенс писанок і шкоду наліпок з іконами
Традиція фарбувати яйця на Великдень має глибоке, дохристиянське коріння. За словами священика Олександра Зелінського, в християнстві яйце символізує труну Господню, з якої виходить нове життя – Воскресіння Христа.
Писанки та крашанки стали символами радості, віри та нового життя. В Україні писанкарство перетворилося на справжнє мистецтво з глибокою символікою в кольорах і візерунках.
– Згідно з переказом доапостольських часів, Марія Магдалина після Вознесіння Христа прийшла до римського імператора і розповіла йому про воскресіння. Він, відповідно, скептично до цього поставився, тому що був язичником. Сказав, що неможливо воскреснути померлому так само, як неможливо, щоб яйце стало червоним. У цей момент яйце в руці Марії Магдалини почервоніло. Відтоді є традиція фарбувати яйця, – розповідає священник ПЦУ.
Він закликає вірян продовжувати практику виготовлення крашанок і писанок, але водночас застерігає: не варто користуватися наліпками з образами святих. Хоча такий спосіб може здаватися досить зручним: достатньо опустити яйце з поліетиленовою наклейкою в окріп, як воно відразу отримає бажаний декор.
- Але, по-перше, це не екологічно, адже поліетилен потім викидаємо.
- А по-друге, зображення ікон зі святими, Спасителем, Богородицею на шкаралупі яйця, яка потім руйнується, церква вважає неблагодійним, зневажливим ставленням.
Читайте також: