Великдень, або Воскресіння Христове є одним із найголовніших свят християн. Цього року віряни східного і західного обрядів будуть відзначати його одночасно — 20 квітня. Таке співпадіння буває раз на три-вісім років. Востаннє об’єднане святкування відбувалося 16 квітня 2017 року.
Великодній тиждень не забороняє йти на цвинтар
У деяких населених пунктах існують упередження про те, чи можна в Страсний тиждень відвідувати могили рідних та близьких.
На це запитання нам дали два священнослужителі: священик Римо-Католицької Церкви в Україні отець Олександр Зелінський та священик Православної церкви України, настоятель Свято-Вознесенського чоловічого монастиря, архімандрит Софроній Чуприна.
Попри пересторогу у деяких населених пунктах, яка не дозволяє приходити на кладовище у великодній тиждень, обидва священики запевнили: вірянам дозволено відвідувати могили померлих у будь-який день.
– У католицькій церкві дозволено іти на кладовище в будь-якому періоді року, також і впродовж великоднього тижня. У багатьох парафіях на закінчення цього тижня віряни збираються на кладовищі, щоб разом зі священиком молитися за усіх померлих. Ця молитва є знаком віри християн у те, що всі померлі воскреснуть, так, як Христос, щоб з тілом і душею перебувати у вічності, – сказав римо-католицький священик отець Олександр Зелінський.
Аналогічну думку висловив і священик ПЦУ отець Софроній Чуприна.
– Ходити на кладовище можна завжди. Інша річ в тому, що згідно з церковним статутом, протягом світлого тижня, великоднього, як його називають, не звершується поминання спочилих. Перше поминання, молитва за спочинок, соборна церковна молитва за упокій звершується у вівторок, за тиждень після Великодня. Називається цей день Радоницею. Тоді ми вже йдемо на цвинтар, звершується панахида. Але якщо людина прийде на цвинтар на світлому тижні і помолиться за своїх рідних, в цьому не буде гріха, і це не забороняється, – пояснив він.
Читайте такж: