Середа, 12 Лютого, 2025
ГоловнаНовиниСвята та народні прикмети 12 лютого – чому сьогодні потрібно приготувати рибну...

Свята та народні прикмети 12 лютого – чому сьогодні потрібно приготувати рибну страву

Этот материал также доступен на русском языке
12 лютого в Україні відзначають Міжнародний день проти використання дітей-солдатів та День Дарвіна. Християни вшановують пам'ять святителя Олексія, митрополита Київського та всієї Русі, святого Мелетія, архієпископа Харківського, Іверської ікони Божої Матері. Іменини відзначають Олексій, Антон, Євген, Марія.

12 лютого – яке свято відзначають в Україні

12 лютого відзначають Міжнародний день проти використання дітей-солдатів. Дата пов’язана з черговими роковинами набрання чинності додатковим протоколом до Конвенції ООН про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах. Цей документ вимагає від держав уникати залучення дітей та підлітків до збройних сил чи груп, а також надавати допомогу та підтримку тим з них, хто постраждав внаслідок такої діяльності.

Також 12 лютого відзначають День Дарвіна. Приурочене до дня народження вченого Чарльза Дарвіна свято присвячене вкладу Дарвіна у науку, а також популяризації науки загалом.

12 лютого – яке церковне свято 2025

12 лютого 2025 року християни вшановують пам’ять святителя Олексія, митрополита Київського та всієї Русі, святого Мелетія, архієпископа Харківського, Іверської ікони Божої Матері.

Митрополит Київський і всієї Русі Олексій жив у XIII-XIV століттях. У 11-річному віці побачив сон-знамення, після чого почав відвідувати церковні служби. У 15 років прийняв чернечу обітницю і був у подвижництві понад 20 років, після чого протягом ще 12 років був намісником митрополита.

У середині XIV століття Вселенський патріарх Каллісто поставив Олексія митрополитам Київським. Святитель Алексій був також відомий своїм даром чудотворення – якось зцілив дружину татарського хана і отримав за це дари. Опікав паству, збудував безліч храмів та монастирів. Після себе святитель залишив переписане вручну Євангеліє.

Святитель Мелетій (у миру Михайло Леонтович) народився 1784 року, у селі під Полтавою. 1820 року в Києво-Братському монастирі Михайло прийняв чернецтво під ім’ям Мелетій. Через кілька років він очолив Київську духовну академію, а згодом став єпископом. Його мощі зберігаються у Благовіщенському соборі Харкова.

Іверська ікона Божої Матері, за переказами, була написана святим апостолом та євангелістом Лукою у дні земного життя Пресвятої Богородиці. На щоці Божої Матері, яка тримає Немовля Ісуса, можна побачити рану, з якої нібито тече кров. У IX столітті святиня зберігалася вдома в однієї вдови і пошкодили єретики-іконоборці, вдаривши по ній списом – з ураженого місця потекла кров. Після цього Іверська ікона Божої Матері потрапила на святий Афон.

12 лютого – що не можна сьогодні робити

12 лютого не рекомендується:

  • носити порваний та брудний одяг – будуть проблеми зі здоров’ям;
  • розпочинати нову справу – буде невдалою;
  • займатися важкою фізичною працею;
  • сваритися із близькими.

12 лютого – що заведено робити цього дня

Вважається, що у ніч на 12 лютого сняться пророчі сни. Якщо про них нікому не розповідати, то побачене здійсниться. Також сьогодні потрібно приготувати рибну страву – це привабить удачу до будинку.

12 лютого – народні прикмети

Цього дня природа вказувала людям на те, якою буде погода найближчим часом:

  • туман – до дощового літа;
  • птахи ховаються – до хуртовини;
  • йде сніг – потепління не скоро;
  • багато зірок на небі – до хорошого врожаю.

12 лютого – хто відзначає іменини сьогодні

Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Олексій, Антон, Євген, Марія.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні