Українці, які досягли пенсійного віку, але не заробили достатньої кількості страхового стажу для виходу на пенсію, можуть оформити тимчасову державну допомогу для непрацюючих осіб пенсійного віку.
Раніше ми розповідали, чому індексацію пенсій проведуть не всім.
Нагадаємо, щоб вийти на пенсію у 2025 році у 60 років потрібно не менше 32 років страхового стажу, у 63 роки – не менше як 22 років, у 65 років – не менше як 15 років. До 2028 року вимоги до страхового стажу підвищуватимуться на рік щороку.
Соціальну допомогу особи, які не отримали права оформлення пенсії, можуть оформити через органи соціального захисту.
Розмір такої грошової допомоги становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (у 2025 році це 2 361 гривня), та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для працездатних (2025 року це 3 028 гривень).
Для оформлення соціальної допомоги потрібно подати відповідну заяву до органів соцзахисту за місцем прописки чи фактичного проживання разом із такими документами:
- паспортом; реєстраційним номером платників податків;
- довідку Пенсійного фонду України про страховий стаж;
- декларацію про доходи та майновий стан (заповнену на основі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні шість місяців;
- копію рішення про призначення опікуна (для осіб, визнаних недієздатними).
Соціальна допомога надається на шість місяців, після чого її потрібно переоформити. Однак під час дії воєнного стану у країні виплати продовжують автоматично.
Вас також можуть зацікавити новини: