За минулий рік на редакційну пошту надійшло декілька сотень листів. Здебільшого вони стосуються найнагальніших проблем для пенсіонерів – підвищення виплат або отримання соціальної допомоги. Але є серед них і ті, в яких ви, дорогі наші читачі, розповідаєте про те, що вас хвилює, висловлюєте свою думку і ділитеся творчістю. Ми вдячні вам за довіру і продовжуємо нашу традиційну рубрику «Огляд листів».
Куди зникає текст на чеках і квитанціях?
Багато наших читачів розраховуються за комунальні послуги не через інтернет, а у відділеннях пошти або банку, де отримують чеки про оплату. За законом такі квитанції треба зберігати впродовж трьох років. Але що робити, якщо з часом текст на квитанції «зникає».
З такою проблемою нещодавно до редакції звернувся мешканець Вінниці Юрій Степанович. Він зауважує:
«Сплатив комуналку в банку і через деякий час вицвіли квитанції. Чому на чеках і квитанціях зникає текст і що робити, щоб їх зберегти або відновити?»
Шановний Юрію Степановичу, річ у тім, що сучасні чеки та квитанції друкуються на термопапері — спеціальному матеріалі, який не потребує чорнил. Зображення з’являється на папері завдяки нагріванню під час друку. Але є один значний недолік: термопапір дуже чутливий до впливу світла, тепла та вологи. З часом текст на таких чеках може стати нерозбірливим, якщо їх неправильно зберігати.
Чеки та квитанції краще зберігати в темному місці, наприклад, у коробці або ящику. Місце має бути сухим і прохолодним. Якщо чек вицвів, його можна врятувати: спробуйте використати фен, лампу розжарювання або праску температурою 55-65 градусів. Прогрійте чек через тонкий папір або тканину. Але будьте обережні — надмірне тепло може знищити залишки тексту.
Якщо текст не відновився, а квитанція важлива, зверніться до банку. У деяких випадках вам можуть видати копію за запитом.
Вас також можуть зацікавити новини: