Яке сьогодні свято
Щороку з 1 по 7 лютого увесь релігійний світ на нашій планеті відзначає Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин. Мета цього заходу – побудувати толерантні та доброзичливі відносини між різними віросповіданнями та конфесіями, попри різні погляди та вірування.Найпоширенішою у світі є християнська релігія, її послідовники складають 33-35% від усього населення Землі. На другому місці за чисельністю послідовників знаходиться іслам, цю релігію сповідують близько 22-23% населення земної кулі. На наступній сходинці популярності ідуть індуїсти – близько 15% усього земного населення. Чимало на нашій планеті атеїстів, їх кількість також сягає в середньому 15%. Послідовників Будди на Землі – 7% з усіх мешканців нашої планети.
1 лютого кожного року світ відзначає цікаве та смачне свято – Міжнародний день десерту. Подія не є офіційною, проте набирає значну популярність. Свято започаткувала американський кондитер та за сумісництвом блогер Енджі Дадлі в 2008 році, презентувавши свій десерт під назвою кейк-поп (цукерка на паличці, аналог відомого чупа-чупсу). Енджі не зупиняла свою уяву, тому на світ з’явилося безліч варіацій кейк-попів, а згодом вона навіть написала цілу книгу на цю тему. Таким чином, десерт кейк-поп надав стимул до створення Дня десерту. Наразі 1 лютого кондитери презентують нові десерти, кафе та ресторани проводять тематичні майстер-класи та змагання серед професіоналів кондитерської справи.
Яке сьогодні церковне свято за новим календарем
1 лютого (14 лютого за старим стилем) – день пам’яті мученика Трифона, якого вважають одним із найбільш шанованих ранньохристиянських святих. Трифон жив у III столітті, народився в одній з областей Малої Азії, недалеко від міста Апамеї (нині це територія Туреччини). З юності він володів даром вигнання бісів і зцілення хвороб. Переказ розповідає, за це Трифон не брав ніякої плати, а лише просив вірити в Ісуса Христа, благодаттю якого він зціляв. Своїми чудесами він навертав у християнство язичників, а одного разу силою своєї молитви позбавив рідне поселення шкідливих комах і тим самим врятував жителів від голоду. Відомий також випадок, коли Трифон вигнав бісів із дочки римського імператора Гордіана III. Диявол вустами дівчини оголосив, що вигнати його може тільки Трифон. Тоді послали за юнаком, але біс утік ще до його прибуття, злякавшись святого. Коли до влади прийшов імператор Декій, то посилилися гоніння на християн, схопили і Трифона. Його довго катували, а потім стратили. Святий Трифон перед смертю дякував Господу і просив у Бога особливу благодать тим, хто закликатиме його ім’я на допомогу.
Прикмети дня:
- стоїть тиха, спокійна і сонячна погода – весна буде рання і тепла;
- сніг іде – навесні буде багато дощів;
- туман випав увечері – завтра вранці буде тепло.
У народному календарі 1 лютого – свято Трифонів день, Трифон Перезимник. Вважається, що цей день – межа між зимою і весною, кажуть: “Лютий сонце на літо повертає”.
Що не можна робити 1 лютого
Що сьогодні не можна робити:
- думати погано, злитися на кого-небудь;
- сумувати і скаржитися на життя – проблеми будуть довго переслідувати;
- ображати тварин;
- відмовляти в допомозі.
Що можна робити 1 лютого
У народі лютий вважався місяцем весіль, а сам Трифонів день – сприятливим для заручин і весілля. Цей час добре провести в сімейному колі. За старих часів на Трифона робили свічки, які наступного дня, у свято Стрітення Господнє, освячували в церкві.
1 лютого – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Давид, Микола, Гавриїл, Василь, Тимофій, Петро.
Вас також можуть зацікавити новини:
- 6,5 тисячі гривень: хто і як може отримати одноразову зимову допомогу (відео)
- ООН розширила допомогу: кому дадуть додаткові виплати до пенсії (відео)