21 січня – яке свято відзначають в Україні
21 січня в Україні відзначають Міжнародний день обіймів. Свято виникло 21 січня 1986 року в місті Каро (штат Мічиган, США). За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей.
Також 21 січня відзначають День злакового батончика. Перший варіант мюслі, так звану гранолу, винайшов у 1863 році американський лікар Джеймс Калеб Джексон. Її готували з борошна грубого помелу із додаванням фруктів та овочів. Джон Харві Келлогг продовжив експериментувати з рецептом та дизайном батончика, щоб зробити мюслі красивішими та смачнішими. Так, Стенлі Мейсон винайшов злаковий батончик, який сьогодні є популярним варіантом сніданку чи перекушування.
Також 21 січня святкують Міжнародний день дитячого свята. Він покликаний відвернути дітей від екранів смартфонів та звернути їхню увагу на взаємодію із зовнішнім світом. Цього дня діти різного віку збираються для спільних ігор.
21 січня – яке церковне свято 2025
21 січня 2025 року християни вшановують пам’ять святого сповідника Максима святого мученика Неофіта.
Максим Сповідник народився у Константинополі близько 580 року у християнській сім’ї. Здобув чудову освіту, завдяки чому став першим секретарем правителя Іраклія. Однак згодом Максим вирішив присвятити своє життя службі Господу, тому вирушив до Хрисопольської обителі, де постригся у ченці, а згодом став ігуменом монастиря.
Він проповідував спочатку в Александрії, а потім у Карфагені. Постраждав за імператора-єретика Констанса II, який велів ув’язнити Максима у в’язницю. Його жорсткого катували та відправили на заслання. Коли він помер, на його могилі почали відбуватися численні чудеса та зцілення.
Мученик Неофіт був родом із міста Нікеї і вихований у строгому християнському благочесті. За доброту, помірність і постійну молитву він отримав дар чудотворень.
Подібно до Мойсея, святий отрок витягував воду з каменів міського муру ударом руки і напував цією водою тих, хто страждав на спрагу. Близько 15 років прожив у гірській печері, яка служила притулком леву. Вийшов із неї лише раз для того, щоб поховати батьків і роздати майно жебракам. Під час гонінь Діоклітіана він добровільно з’явився до Нікея і сміливо почав викривати безбожність язичницької віри. За це його піддали жорстоким тортурам, а потім убили, встромивши спис у груди.
21 січня – що не можна сьогодні робити
21 січня не рекомендується:
- сваритись, особливо з близькими людьми – сварка затягнеться надовго;
- брати або позичати – будуть проблеми з фінансами весь рік;
- відмовляти у допомозі та насміхатися з чужих проблем – опинитесь у біді;
- займатися творчістю.
21 січня – що заведено робити в цей день
Цей день вважається вдалим для налагодження стосунків та нових знайомств. Подружжю сьогодні по можливості бажано провести разом – це зміцнить шлюб.
21 січня – народні прикмети
Цього дня природа вказувала людям на те, якою буде погода і врожай найближчим часом:
- безхмарний лінь – до ранньої весни;
- яскраві зірки на небі – до морозів;
- місяць схований там до врожайного року;
- день без опадів, але холодний – до спекотного серпня;
- безхмарна ніч – до поганого врожаю.
21 січня – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Євген, Іван, Ілля, Максим, Ян, Агнія, Ганна.
Вас також можуть зацікавити новини: