Що таке геймпад і навіщо він потрібен?
Геймпад або джойстик – це свого роду пульт управління героями в комп’ютерній грі, на якому є багато клавіш. З його допомогою можна грати в ігри різного типу. Запустити ігри-стратегії, бродилки, головоломки, аркади.
Геймпади бувають провідні та бездротові. Дротові джойстики дещо сковують рухи, а дроти можуть заплутуватися під час гри. А ось бездротові набагато зручніше. Наприклад, джойстик PS4 можна підключити через Bluetooth чи Wi-Fi. За допомогою такого гаджета можна грати на будь-якій відстані від телевізора чи монітора комп’ютера.
До основних особливостей геймпада відносяться:
- Форма. Це не класичний прямокутний джойстик, до якого всі так звикли. Геймпад більше нагадує пульт з ручками з двох сторін. Така форма дозволяє зручно обхопити джойстик двома руками.
- Керування. Геймпадом зручно керувати двома руками одночасно, використовуючи кнопки та тумблери. Також у деяких джойстиках, наприклад, у PS4, є сенсорна панель. Завдяки їй гра стає інтуїтивно зрозумілою і комфортною. Наявність кольорових індикаторів робить джойстик стильнішим.
На що звернути увагу при виборі геймпада?
При виробництві геймпадів використовуються новітні технології, що допомагає створити дійсно багатофункціональний та універсальний гаджет. Проте при виборі сучасного джойстика рекомендується звернути увагу на такі характеристики:
- Набір на панелі керування. На сучасних джойстиках обов’язково має бути кнопка-хрестовина. Вона особливо важлива, якщо джойстик купує любитель ігор із бойовими битвами. Також важливо, щоб на геймпаді були стіки. Як правило, їх два: ліворуч та праворуч. З їхньою допомогою можна ходити вперед-назад, убік, по колу. Основні кнопки розташовані найчастіше на правій стороні джойстика. Вони можуть бути позначені літерами або цифрами. Додаткові кнопки зазвичай розташовуються з обох боків корпусу і можуть відрізнятися залежно від моделі.
- Матеріал. Рекомендується при покупці джойстика звернути увагу на якість пластику. Він не повинен рипіти під час гри. Пластик має бути покритий у деяких місцях матовим напиленням. Це необхідно для того, щоб джойстик було зручно та приємно тримати в руках.
- Сумісність із консоллю. Купуючи новий геймпад, потрібно перевірити, чи підходить обрана модель для консолі. Для цього необхідно уважно вивчити усі характеристики. У техпаспорті ця інформація обов’язково має бути вказана.
- Наявність додаткових опцій. Деякі виробники доповнюють геймпади додатковими опціями. Наприклад, більшість нових моделей оснащені функцією охолодження, внаслідок чого джойстики не перегріваються під час тривалої гри.
*на правах реклами