Середа, 15 Січня, 2025
ГоловнаРізнеНовітні технології та стабільність – головні принципи роботи «Одесагаз»

Новітні технології та стабільність – головні принципи роботи «Одесагаз»

Этот материал также доступен на русском языке
В епоху стрімких технологічних змін газова промисловість стикається з необхідністю адаптації до нових умов та викликів. Одним із яскравих прикладів такого підходу є компанія "Одесагаз", яка активно впроваджує сучасні технології у свою повсякденну практику. Чи змінилися підходи через повномасштабне вторгнення і як зараз працює «Одесагаз» - читайте в інтерв’ю з головою наглядової ради АТ «Одесагаз» Ігорем Учителем.

Акціонерне Товариство «Одесагаз» з 1977 року і до цих пір очолює Ігор Леонідович Учитель, який пройшов шлях від майстра аварійно-диспетчерської служби до голови наглядової ради АТ «Одесагаз».

По суті, це жива історія підприємства.

Ігор Учитель

Газифікація Одеської області продовжується

– Вас знають як прихильника сучасної моделі розвитку, яка має на меті активне впровадження нових технологій в газову промисловість. Тому на підприємстві повним ходом триває реалізація програми модернізації систем газопостачання, використання новітніх технологій у повсякденній практиці. «Одесагаз» постійно виділяє значні фінансові ресурси на закупівлю унікальних приладів та обладнання, у тому числі для виявлення витоків газу. Чи відмовилася компанія від інноваційного шляху розвитку?

– Останніми десятиліттями публічне акціонерне товариство «Одесагаз» провело масштабну газифікацію Одеської області і на сьогоднішній день понад 75% міст і сіл області отримують «блакитне» паливо. Наразі, у зв’язку зі складною ситуацією в країні, спричиненою повномасштабною війною, обсяги газифікаційних робіт дещо скоротилися. Тим не менш, проектні та будівельно-монтажні роботи, в тому числі і в сільських населених пунктах, не припиняються. І часто там можна почути шум екскаватора, що працює на трасі майбутнього газопроводу, або обладнання зварювальників.

У 2010 році було затверджено довгострокову програму газифікації Одеської області, розраховану на 25 років, згідно з якою до 2035 року всі населені пункти області повинні бути забезпечені газом. Але необхідно враховувати, що реалізація Програми передбачала поступове економічне зростання нашої країни, а життя тим часом вносило свої корективи.

Але слід зазначити, що, незважаючи на труднощі, пов’язані з переформатуванням галузі та впровадженням нових принципів роботи, фахівці ПАТ «Одесагаз», які накопичили багаторічний досвід, повністю забезпечують надійну та безпечну роботу систем газопостачання.

У компанії «Одесагаз» придбали високочутливі пристрої для виявлення витоків газу на газопроводах. Наприклад, було придбано двадцять газоаналізаторів Snooper-mini і вісімнадцять сигналізаторів безперервної дії ZOND-1-27 для слюсарів, які займаються експлуатацією та ремонтом газопроводів.

Станція транспортування газу

Запровадження європейського підходу в «Одесагаз»

Основою основ є техніка безпеки і контроль за технічним станом технологічного обладнання.

– АТ «Одесагаз» забезпечує регулярний контроль за технічним станом технологічного обладнання – завдяки дотриманню нормальних режимів роботи та правил експлуатації. На підприємстві впроваджено автоматизовану систему управління технологічними параметрами при ГРП та отримання даних про показники газорозподільних процесів в режимі реального часу. Система забезпечує контроль тиску газу на вході і виході з кожної точки контролю газу, контроль «передвибухових концентрацій» природного газу в приміщенні, витрати газу з приведенням його до стандартних умов тощо.

АТ «Одесагаз» продовжує роботи над розробкою та впровадженням автоматизованої системи комерційного обліку газу (АСКОГ), яка дозволить вирішити проблеми збору та передачі інформації з лічильників газу на сервер зберігання даних, отримувати оперативну та достовірну інформацію про спожиті обсяги газу, забезпечувати баланс між постачальником та споживачем.

Також триває робота над впровадженням дистанційного зняття показників побутових газових лічильників. На сьогоднішній день в Одесі існує п’ять типів систем з віддаленим доступом до зчитування показників. У 2016 році розпочато роботи з монтажу аналогічних систем на комунальних вузлах обліку газу та промислових об’єктах.

На сьогоднішній день основним завданням АТ «Одесагаз» є впровадження в повсякденну практику європейського підходу до організації роботи на найстарішому газотранспортному підприємстві України, що дозволить підвищити рівень надійності та безпеки під час експлуатації систем газопостачання, безперебійного транспорту газу усім споживачам.

“Одесагаз” забезпечує регулярний контроль за технологічним обладнанням

Дві важливі дати газової галузі Одещини

В історії акціонерного товариства «Одесагаз» виділяються дві ключові дати: 1864 та 1950 роки. У квітні 1864 року в Одесі було закладено завод із виробництва штучного газу для вуличного освітлення. 7 квітня того ж року Одеська міська дума підписала контракт із баварським підданим Августом Рідінгером на будівництво газового заводу, який розмістився у Ливарному провулку (нині Газовий провулок). Одеса стала одним із перших міст України з газовим заводом, який виробляв суміш водню, метану та оксиду вуглецю. Для виробництва газу використовувалося англійське вугілля, яке доставлялося з Кардіффа, а пізніше — вугілля Донбасу.

Завод щодня виробляв 8 тисяч кубічних метрів газу, що дозволяло ліхтарникам запалювати газові ліхтарі по всьому місту.

Станом на 1913 рік в Одесі функціонувало понад 2000 газових ліхтарів, а довжина газорозподільних мереж перевищувала 80 кілометрів.

Все обладнання та труби для газорозподільних систем імпортувалися, тоді як ліхтарні стовпи відливали в Одесі.

Друга важлива дата –10 лютого 1950 року на базі Одеського газового заводу та інших структур було створено бюро з експлуатації та будівництва газових об’єктів «ОДЕСАГАЗ».

Сьогодні “Одесагаз” – це сучасна компанія, до складу якої входять 14 управлінь з експлуатації газового господарства в Одеській області.

Загальна довжина газопроводів становить 22,5 тисячі кілометрів, включаючи близько 450 газорозподільних пунктів та 900 станцій електрохімічного захисту. Компанія обслуговує понад 630 тисяч споживачів та щорічно транспортує близько 690 мільйонів кубічних метрів природного газу, при цьому активно модернізуючи газорозподільні мережі та впроваджуючи сучасні технології.


*на правах реклами

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні