П’ятниця, 10 Січня, 2025
ГоловнаНовиниСвята та народні прикмети 10 січня – чому сьогодні не варто скаржитися...

Свята та народні прикмети 10 січня – чому сьогодні не варто скаржитися на здоров’я без вагомих причин

Этот материал также доступен на русском языке
Сьогодні - Всесвітній день метро. А ще 10 січня відзначають День своєрідних людей та, День подяки кімнатним рослинам Віряни вшановують пам'ять святителя Григорія Ніського.

Який сьогодні день в Україні та світі

10 січня відзначають Всесвітній день метро. У 1863 році в Лондоні відкрили першу лінію метро завдовжки 6 кілометрів. Для XIX століття це була революційна подія, оскільки в той час основним транспортом залишався кінний. Сучасне метро є важливим елементом міської інфраструктури, здатним перевозити мільйони пасажирів за будь-якої погоди. Історія метрополітену почалася з винайдення тунелепрохідного щита у 1814 році англійським інженером Марком Брюнелем. На створення пристрою його надихнули морські молюски, які бурять отвори у деревині затонулих кораблів.

А ще 10 січня – це День подяки кімнатним рослинам. Сьогоднішнє свято присвячене нашим зеленим супутникам, які не лише прикрашають будинок, а й роблять його більш затишним, здоровим та гармонійним. Не секрет, що в повітрі закритих житлових приміщень накопичуються шкідливі для здоров’я речовини. Їх, насправді, можуть виділяти оздоблювальні матеріали, миючі засоби, водопровідна вода, вихлопні гази автомобілів з вулиці та багато іншого. Саме кімнатні рослини очищають повітря від шкідливих домішок, покращують його якість, а також якість життя та стан здоров’я людей і тварин, які проживають у будинку. Ця їхня здатність обумовлена ​​тим, що всі рослини, у тому числі й кімнатні, виділяють фітонциди, згубні для хвороботворних бактерій.

Церковне свято 10 січня

10 січня в церковному календарі відзначається день пам’яті святителя Григорія Ніського. Він був молодшим братом святого Василія Великого та ще в юності здобув ґрунтовну освіту, вивчав Слово Боже. Згодом навчався у нехристиянській школі в Кесарії Каппадокійській і працював учителем красномовства. У 373 році його старший брат Василій призначив Григорія єпископом, а в 381 році він брав участь у II Вселенському Соборі. Протягом усього життя Григорій активно захищав православні догми.

Що не можна робити 10 січня

  • Не слід лихословити або думати погано про інших.
  • Не варто скаржитися на здоров’я без вагомих причин.
  • Заборонено гадати чи намагатися передбачати майбутнє.

Народні прикмети та традиції

У наших предків існували різноманітні прикмети на 10 січня:

  • Ясна погода віщувала спекотне й сухе літо.
  • Іній на деревах — до прохолодного та негожого літа.
  • Багато снігу означало щедрий врожай зерна.
  • Південний вітер — до грозового червня.
  • Іній на скиртах сіна — до дощового літа.
  • Сухий сніг — до посухи, мокрий — до дощів улітку.
  • Ясне небо — ранню весну.
  • Іній на стовпах — до невдалого рибальського сезону.

Наші пращури вірили: хто цього дня засне першим, той може першим померти. Крім того, 10 січня не виносили з дому попіл чи сміття, щоб не «винести» щастя.

Іменини 10 січня
Іменини цього дня святкують: Анатолій, Григорій, Зиновій, Макар, Павло, Петро, Феофан.

Вас також можуть зацікавити новини:

 

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні