Вівторок, 7 Січня, 2025
ГоловнаНовиниСвята та народні прикмети 3 січня – чому у цей день не...

Свята та народні прикмети 3 січня – чому у цей день не варто нічим хвалитися

Этот материал также доступен на русском языке
3 січня в церковному календарі – день пам'яті святого пророка Малахії. А ще сьогодні відначають День соломинки, День вишні у шоколаді, Міжнародний день здоров'я душі та тіла.

Яке сьогодні свято

3 січня в Україні та світі відзначають Міжнародний день здоров’я душі та тіла. У добробуті людини важливу роль відіграє гармонія між тілом, душею та здоров’ям. Це свято є чудовою нагодою замислитися над своїм станом, дослухатися до себе та зробити перший крок до нового способу життя. Ідея гармонії душі й тіла існує століттями, а методів її досягнення – безліч. Почати можна з простих змін, наприклад, оновлення інтер’єру кімнати чи перегляду раціону харчування.

Цього ж дня відзначають День народження коктейльної соломинки. Зараз її виготовляють переважно з пластику, але так було не завжди. Сьогодні соломинка здається звичним і малопомітним аксесуаром, хоча її історія сягає давнини. Археологи знайшли прототипи соломинок у шумерських містах, і їхній вік становить понад 3000 років до нашої ери. Сучасна ж історія соломинки розпочалася завдяки американцеві Марвіну Стоуну. Одного разу він помітив, що натуральна житня соломинка псує смак його улюбленого коктейлю через волокна, які потрапляли у напій. Тож він вирішив удосконалити цей предмет. Взявши олівець, Марвін обгорнув його папером по спіралі, скріпив конструкцію клеєм і спробував пити через таку соломинку. Вона виявилася зручною, але швидко розмокала. Щоб вирішити цю проблему, він покрив папір парафіном, що продовжило термін її використання, але не достатньо для тривалого насолоди коктейлем. Згодом Стоун отримав бандероль із манільським папером, який вирізнявся високою щільністю. Він почав виготовляти соломинки саме з цього матеріалу. Наступним завданням було обрати оптимальний діаметр. Ширші соломинки дозволяли легше пити, але через них у напій потрапляли фруктові часточки. Врешті, Марвін вирішив, що ідеальний діаметр – трохи менший за розмір лимонної кісточки. 3 січня 1888 року він офіційно запатентував свій винахід, започаткувавши нову еру у світі коктейльної культури.

3 січня проводиться День вишні в шоколаді в США. Ці січневі заходи у першій декаді місяця мають традиційний щорічний характер. Не секрет, що вишня в шоколаді – одні з наших улюблених ласощів.

Яке сьогодні церковне свято

За новим церковним календарем 3 січня — святого пророка Малахія та святого мученика Гордія.  Він народився в місті Кесарія, Каппадокія (нині Туреччина) в III столітті. Був воєначальником римського війська. Він так сильно увірував в християнство, що склав з себе посаду і пішов жити до пустелі самітником. Тоді ж імператор Лікій почав гоніння на християн і Гордій вирішив повернутися з пустелі, щоб допомагати іншим вірянам.

Якось в місті святкували свято на честь бога Марса, але Гордій відмовився поклонитися ідолові. Тоді його схопили, почали мучити, але навіть найжорстокіші муки він прийняв спокійно. Градоначальник побачив, що мученик непохитний, і почав пропонувати йому різноманітні нагороди та посади. Проте Гордій відмовився. Тоді святого стратили.

Що не можна робити 3 січня
  • Не варто нічим хвалитися, щоб Гордій не відібрав.
  • Не бажано пити алкогольні напої, особливо горілку.
  • Заборонено брати в борг чи позичати гроші.

Народні прикмети і традиції на 3 січня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: рано світає — скоро сніжитиме;
  • на деревах пухнастий іній — до ясної погоди найближчими днями;
  • зайці почали підходити до будинків — вдарять морози;
  • яка погода цього дня, такою вона буде в березні;
  • на небі з’явилася велика біла пухнаста хмара — почнуться завірюхи і хуртовини.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні