Раніше ми писали, про нові дороги в Україні та скільки доведеться платити за комфортний проїзд.
Нові дослідження Інституту страхування безпеки дорожнього руху (IIHS) показали, що висота автомобіля має значний вплив на ризик отримання пішоходами серйозних травм. Швидкість давно вважається ключовим фактором у ДТП, але тепер дослідники підтверджують: висота передньої частини автомобіля суттєво збільшує небезпеку.
Дослідження IIHS показало, що на високих швидкостях травми пішоходів завжди серйозні, незалежно від типу авто. Проте автомобілі з високим капотом, такі як позашляховаки та пікапи, навіть на низьких швидкостях створюють більший ризик важких травм та смертей.
Позашляховики, кросовери та легкі вантажівки, капоти яких часто перевищують 100 см, зараз домінують на авторинку. Це частково пояснює 75% зростання смертності серед пішоходів з 2009 року.
Фахівці також відзначають, що в країнах, де високі автомобілі менш поширені, наприклад у Німеччині, пішоходи отримують важкі травми лише на високих швидкостях. У США такі травми починають проявлятися вже на 25 миль/год (приблизно 40 км/год), що ставить під сумнів доцільність нинішніх швидкісних обмежень у житлових районах.
Щоб зменшити ризики для пішоходів, Національне управління безпеки дорожнього руху США (NHTSA) запропонувало змінити стандарти дизайну транспортних засобів. Нова ініціатива передбачає врахування безпеки не лише водіїв та пасажирів, а й пішоходів та велосипедистів.
Вас також можуть зацікавити новини: