Четвер, 12 Грудня, 2024
ГоловнаСпоживачЯк домогтися перерахунку оплати за світло, якщо ви не погоджуєтесь з нарахуваннями

Як домогтися перерахунку оплати за світло, якщо ви не погоджуєтесь з нарахуваннями

Этот материал также доступен на русском языке
До редакції звернулася читачка, 81-річна мешканка Києва. Вона під час війни тимчасово переїхала до Німеччини. Після повернення виявилося, що до її електролічильника незаконно підключився сусід.

Підприємство вже зафіксувало цей факт, склавши відповідний акт про порушення. Жінка запитує, як домогтися перерахунку оплати за спожиту електроенергію.

Сусід підключився до електролічильника

Для вирішення цієї проблеми слід звернутися до оператора системи розподілу (ОСР) зі заявою про перерахунок. Необхідно:

1. Надати останні показники лічильника перед виїздом або ті, що передавалися дистанційно;

2. Зібрати документи (паспорт, квитанції про оплату, довідки або візові відмітки, які підтверджують ваше перебування за кордоном);

3. Сфотографувати актуальні показники лічильника. За потреби викликати контролера для перевірки.

Якщо підприємство нараховує борг без підстав

Якщо ОСР відмовляється списати борг або неправомірно нараховує додаткову оплату, можна звернутися до суду. Позов має містити вимогу зобов’язати ОСР списати донараховану заборгованість.

Куди звертатися, щоб перевірили лічильник?

Якщо є сумніви в коректності роботи лічильника, ви маєте право на його перевірку. Згідно з Кодексом комерційного обліку електричної енергії, це може бути:

  • контрольний огляд;

  • технічна перевірка;

  • експертиза лічильника.

Для цього необхідно подати заявку до ОСР або постачальника електроенергії.

Як довести факт незаконного підключення?

Якщо на сусіда вже складено акт про порушення, варто зазначити це під час звірки даних. Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», незаконне підключення є порушенням, за яке винуватець несе відповідальність та повинен відшкодувати збитки підприємств. Також можна посилатися на статтю 1166 ЦК, яка передбачає повне відшкодування завданої майнової шкоди. Зафіксуйте всі порушення та зверніться до ОСР, щоб забезпечити справедливе вирішення ситуації.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Якщо в оселі ніхто не проживає (наприклад, виїхали за кордон або через бойові дії переїхали до більш безпечного міста), ви все одно повинні регулярно передавати показники електролічильника. Це мають бути останні показники, що ви зафіксували у день виїзду, їх треба передавати щомісяця як актуальні.

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні