Роботи-пилососи можна вибирати, орієнтуючись на різні характеристики. Але перш за все рекомендується звернути увагу на тип збирання. Коли визначитеся з цією характеристикою, тоді можна починати вивчення інших особливостей, наприклад, таких як альтернативні програми, наявність штучного інтелекту, програм самообслуговування та інше.
Більш детально про характеристики сучасних роботів-пилососів можна ознайомитися за посиланням: https://www.foxtrot.com.ua/shop/roboti_pilesosi_vlazhnaya-uborka.html
За типом збирання всі роботизовані пилососи можна розділити на три великі групи: для сухого збирання, для вологого збирання та комбіновані моделі.
- Пилосос для сухого прибирання містить резервуар для збирання пилу та щітки, які очищають різні поверхні. Купуючи такий пристрій, рекомендується звернути увагу на такі характеристики:
-
- Вигляд фільтрів. Як правило, у пилососах нового покоління виробники використовують HEPA-фільтри, за допомогою яких усувається більш ніж 99% пилу, що міститься у повітрі. Також для кращої фільтрації використовується класичний фільтр, виготовлений з поролону.
- Сила втягування. Цей показник демонструє ефективність, з якою пилосос збирає сміття та пил. Пристрої з силою всмоктування до 4000 Па призначені для збирання твердих поверхонь: плитки, ламінату, паркету, лінолеуму. Якщо ж у приміщенні є килим і його теж потрібно почистити, то сила втягування у пилососа має бути понад 4000 Па.
- Пилосос для вологого прибирання, крім набору щіток, має також резервуар для води. При виборі такого пристрою необхідно звернути увагу на:
-
- Об’єм місткості для води. Чим більша місткість, тим довше пилосос зможе працювати без дозаправки.
- Насадки. У комплектації з миючим пилососом обов’язково мають бути насадки з мікроволокном. З їх допомогою прибирання буде якіснішим, а підлога — без розлучень.
- Тип підлог. Обов’язково при покупці уточніть, для яких типів підлог підходить вибраний пилосос. Є пилососи, які підходять тільки для збирання плитки та лінолеуму. А є пилососи із меншою подачею води. За допомогою їх можна очищати ламінат.
- Комбіновані моделі роботизованих пилососів чудово справляються як із сухим, так і з вологим прибиранням. При виборі такої моделі необхідно врахувати рекомендації щодо вибору моделей для сухого та вологого збирання, а також звернути увагу на:
-
- Тривалість роботи без заряджання. Чим більша ємність акумулятора, тим довше працюватиме пилосос і без підзарядки зможе провести і сухе, і вологе прибирання.
- Щітки. Їх повинно вистачить для сухого та вологого прибирання. Перевірте, щоб у комплекті обов’язково були щітки з мікрофіброю для миття підлоги.
- Додаткові функції. Наприклад, автоматичне регулювання подачі води, зонування приміщень, розпізнавання перешкод.
*на правах реклами