Ці поради знадобляться не лише тим, хто вирощує цибулю, а й тим, хто купує та робить запаси на зиму та весну.
Ось короткі рекомендації щодо її правильного зберігання:
Температура та вологість: найкраще зберігати цибулю при температурі від 7 до 13 градусів за Цельсієм та з вологістю не вище 70%.
Уникнення сусідства: зберігайте цибулю окремо від коренеплодів, таких як морква, буряк та картопля, оскільки вони виділяють вологу, що може сприяти гниттю.
Упаковка: використовуйте сітки, картонні коробки з отворами, ящики або сумки для зберігання. Це забезпечить хорошу циркуляцію повітря.
Умови зберігання: оптимально вибирати темне, сухе місце, уникаючи поряд із плитою та інших джерел тепла.
Зберігання в холодильнику: цибулю можна зберігати в холодильнику, але не більше 4 кілограмів. Використовуйте сухі ящики та регулярно перевіряйте овочі на предмет гнилі.
Контроль за станом: регулярно оглядайте цибулю, що зберігається, і при виявленні гнилих або пошкоджених цибулин відразу ж видаляйте їх, щоб запобігти псуванню інших.
Дотримуючись цих простих правил, ви зможете зберегти цибулю свіжом і надійним джерелом вітамінів до самої весни.
Чому гниє цибуля при зберіганні
Щоб цибуля не гнила, потрібно закладати на зберігання здорові цибулини. Серед причин – підвищена вологість у приміщенні, де зберігається цибуля. Але досвідчені овочівники знають один хитрий прийом. Він підійде для тих, хто зберігає невелику кількість цибулі. Запаси потрібно посипати стружкою крейди, на 10 кг цибулі зазвичай використовують близько 200 г крейди. Крейда витягує вологу і цибуля не гниє.
Також не можна зберігати цибулю в приміщеннях, де температура повітря опускається нижче 0 градусів, цибуля може перенести зниження температури, але якщо воно постійне, то цибулини почнуть псуватися.
Вас також можуть зацікавити новини: