Який сьогодні день
Щороку в четверту суботу листопада в Україні, починаючи з 1998 року, відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Ця жалобна подія нагадує світові про страшну трагедію, пережиту українським народом у 1932-1933 роках та в наступні роки. Голодомор був одним із найстрашніших в історії та залишив непоправну втрату в серцях українців. Цей період голоду та страждань, викликаний політичними та економічними рішеннями радянського режиму, залишив мільйони українців без їжі, надії та життя. На згадку про жертви цієї трагедії було започатковано День пам’яті жертв голодоморів, щоб увічнити пам’ять про українців, чиї життя були обірвані, а також нагадати всьому світу про необхідність зберігати історичну правду та боротися за людські цінності. Найжахливіше, що жертвами голодоморів стали не лише дорослі, а й безліч дітей. Безперечно, ця трагедія залишила глибокий слід в історії України та пам’яті її народу.
23 листопада відзначається Міжнародний день боротьби з безкарністю. Його запроваджено у 2009 році Міжнародною асоціацією IFEX, що була заснована у 1992 році у Монреалі з метою захисту свободи слова. На сьогодні до її складу належать більш ніж 70 організацій з багатьох країн світу. 23 листопада обрано тому, що цього дня на Філіппінах у місті Ампатуан було викрадено та знищено 58 людей, серед яких 32 журналісти та представники ЗМІ.
23 листопада щороку у світі відзначають День Фібоначчі. Цього дня вшановують пам’ять першого великого італійського математика середньовіччя, а саме Леонардо Пізанського, який більше відомий під прізвиськом Фібоначчі. Цікаво, що дата свята, якраз відповідає першим числам послідовності Фібоначчі – 1 1 2 3. Взагалі схема така: кожне число є сумою двох попередніх (1, 1, 2, 3, 5, 8, 13…(N-1) + (N-2). Насправді, Ви будете здивовані, але числа Фібоначчі виявляються в дуже різних галузях людського життя – від біології до живопису, художньої фотографії та біржової торгівлі. Послідовність Фібоначчі також є моделью для алгоритмів програмування і обробки великих об’ємів даних.
Яке сьогодні церковне свято
Православна церква України 23 листопада по новому стилю вшановує єпископів Григорія Акрагантійського та святителя Амфілохія Іконійського. За старим стилем церква 23 листопада шанувала пам’ять шести молодших апостолів, в тому числі Ераста і Родіона. Погода в цей день зазвичай була непередбачуваною і мінливою, але завжди змінювалася в гіршу сторону. У народі цю дату прозвали Родіон Льодолом, оскільки річки вже покривалися льодом.
Наші предки в свято 23 листопада освячували в церкві сіль і хліб. Святою сіллю користувалися всю зиму і додавали в їжу худобі. Вірили, що так тварини легше перенесуть морози. А освячений хліб їли для захисту від злих духів.
Що не можна робити 23 листопада
- У цей день не можна сперечатися з людиною, з якою ви погано ладите, інакше остаточно посваритесь.
- Увечері і вночі не варто виходити з дому без великої необхідності.
- Невдалий день для риболовлі.
- Не можна цього дня робити необдумані чи емоційні покупки, інакше у майбутньому пошкодуєте про них.
- Не давайте обіцянок, якщо не впевнені, що точно зможете їх виконати.
Прикмети погоди 23 листопада
Існують такі прикмети про погоду у цей день:
- Горобці голосно співають – до швидкого потепління.
- Якщо випало багато снігу, то зима буде теплою.
- Багато бруду на дорозі – до морозної зими.
- Вітряна погода в цей день обіцяє похолодання і хуртовини.
- Туман стелиться над землею – до потепління.
Важливо, що у наш час клімат дуже змінився, і всі давні прикмети для нас актуальні.
Вас також можуть зацікавити новини: