Яке сьогодні свято
Щороку в багатьох країнах 22 листопада відзначають дивовижне сімейне свято, присвячене коханню та подяці – Міжнародний день сина (синів). Цього дня батьки проводять час зі своїми синами, дарують їм подарунки, щось роблять для них, телефонують їм та іншими способами висловлюють їм свою прихильність. Свято досить молоде і поки неофіційне, а з’явилося воно завдяки засобам масової інформації та соціальним мережам. День синів приурочений до того, щоб показати вдячність та підтримку синам у сім’ях та суспільстві, а також висловити глибоку прихильність і турботу про своїх синів.
22 листопада, починаючи з 2010 року, відзначають День словників та енциклопедій. Сьогоднішнє свято присвячене значенню словників, довідників та енциклопедій у нашому житті. Воно нагадує про важливу роль, яку відіграють ці видання в поширенні знань та підтримці культурної спадщини.
Веснянки є унікальним символом індивідуальності та природної краси, що прикрашає обличчя незліченної кількості людей по всьому світу. Хоча найбільше нелюбові до веснянок саме у тих, хто їх має. День любові до веснянок, який відзначається щороку 22 листопада, – це особлива подія, яка заохочує людей прийняти і полюбити свої веснянки. Цей день є святом любові до себе і прийняття себе, підкреслюючи красу цих природних ознак, які роблять кожну людину унікальною.
Яке сьогодні церковне свято
Православна церква вшановує пам’ять святих апостолів Архипа та Филимона, а також дружини Филимона – Апфії, які жили у 1 столітті на території сучасної Туреччини (місто Колоси). Святий Архип служив єпископом у Колосах, а святий Филимон був заможним жителем того ж міста, який навернувся до християнства. Обидва були учнями апостола Павла та прийняли мученицьку смерть заради Ісуса Христа від рук ідолослужителів. Архип та Филимон зі своєю дружиною Апфією постраждали від нападу під час церковної молитви. Всіх трьох жорстоко побили камінням, а святого Архипа язичники ще й порізали ножами.
Головні традиції цього дня
З давніх-давен люди 22 листопада переглядали і перебирали свій теплий одяг, вибираючи вбрання для носіння взимку.
Також за традицією прийнято було позбавлятися від старих і непотрібних речей для того, щоб минуле не тягнуло назад.
Люди роздавали милостиню нужденним і пригощали бідних, заохочувалася щедрість, привітність і привітність.
У цей день також заговорювали траву дербенника (плакун-верби) – вважалося, що вона буде мати чудодійну силу і з її допомогою навіть можна знаходити скарби, спілкуватися і взаємодіяти з силами природи.
Головні прикмети 22 листопада
- Якщо іній дерева покриє, значить скоро прийдуть люті морози;
- Якщо почнеться снігопад, що негода затягнеться ще на місяць;
- Туман в цей день обіцяв швидку відлигу;
- Якщо качки досі не полетіли, то тепло збережеться ще довго;
- Якщо пішов дощ в цей день, то в наступному році буде хороший урожай пшениці, а якщо іній з ранку видно – то вівса.
Що не можна робити в цей день
Дуже поганою прикметою вважали віддати іншим людям свій старий і не випраний одяг – нібито так можна віддати власне щастя в чужі руки, позбутися його.
Також заборонялося в це свято займатися важкою фізичною працею. Говорили, що в іншому випадку може піти ціла низка невдач і відвернеться везіння.
Не можна було ні з ким не сваритися, а особливо – з рідними. Забобонні вірили, що через лайку могли захворіти або випасти зуби, або з’явиться інше захворювання ротової порожнини.
Вважалося, що в цю дату дівчатам небажано стригти волосся і фарбуватися – інакше краса скоро померкне або посивієте.
Вас також можуть зацікавити новини: