Який сьогодні день в Україні
17 листопада в Україні і світі святкують Міжнародний день студента і День студента в Україні. Святкується в пам’ять про студентські протести проти нацистської окупації в Чехословаччині 1939 року. У відповідь на антинацистські демонстрації в Празі 17 листопада 1939 року, нацистський режим розправився зі студентами, арештував їх, закрив університети, а дев’ять лідерів студентського руху було страчено. 1941 року на міжнародній студентській зустрічі в Лондоні цей день був проголошений Міжнародним днем студента як символ боротьби студентства за свободу та права. З того часу він набув більш загального значення, ставши днем підтримки прав і свобод студентів у всьому світі.
17 листопада День працівника сільського господарства України. Припадає на третю неділю листопада. Це свято встановлено для вшанування важливої праці аграріїв, фермерів, механізаторів, агрономів, тваринників та всіх, хто працює в агропромисловому секторі. Указ про його офіційне святкування підписав президент України 1993 року. Сільське господарство є однією з ключових галузей української економіки. Україна відома родючими ґрунтами та сприятливими умовами для вирощування зернових, овочевих, технічних культур, а також розвитку тваринництва. Завдяки праці працівників сільського господарства Україна займає провідні позиції на світовому ринку в експорті пшениці, кукурудзи, соняшникової олії та інших продуктів.
Щороку 17 листопада відзначають чудове свято – День домашнього хліба. Всі ми знаємо, що хліб – усьому голова, і з цим важко сперечатися. День домашнього хліба присвячений хлібу, який завжди вищої якості, ніж той, який можна купити. 17 листопада люди згадують про теплі сімейні традиції випікання хліба, відроджують старовинні рецепти, діляться досвідом приготування та насолоджуються ароматом свіжої випічки.
Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем
Православне свято 17 листопада за новим календарем (30 листопада за старим) – день пам’яті Григорія Чудотворця, першого єпископа Неокесарійського, який все життя присвятив служінню Христу. Григорій (при народженні його назвали Феодор) народився в IIІ столітті в Неокесарії Понтійській. Він походив зі знатної та забезпеченої родини, а виховували його в язичницьких традиціях. Хлопчик отримав гарну освіту і вів цнотливе життя, чим викликав глузування однолітків. У якийсь момент він разом із братом поїхав до Палестини. У той час у Кесарії Палестинській працювала богословська школа християнського вчителя Орігена. Одного разу юнаки почули його проповідь і стали учнями Орігена. Пізніше Григорій охрестився і вирішив усамітнитися від мирської суєти. Але склалося інакше: 245 року єпископ Амасійський Федим висвятив Григорія на єпископа Неокесарійського. Незабаром Григорію відкрився дар чудотворення – він почав зцілювати важко хворих людей, виганяти темні сили, міг помирити ворогів. За своє життя святитель Григорій зробив безліч добрих справ і все життя допомагав людям. Точна дата його смерті невідома. Серед його робіт найціннішою вважається “Символ віри Григорія Чудотворця”.
Про що говорять прикмети на 17 листопада
За прикметами дня судять, якою буде зима:
- сніг цього дня – зима буде сніжною;
- ворони каркають – до дощу;
- ліс чорніє здалеку – до потепління;
- білі кола навколо сонця – буде буря;
- мишей стало більше – зима буде холодною.
У народі прозвали 17 листопада свято Григорій Зимоуказатель. Цього дня погода з ранку і до полудня вказувала на те, якою буде перша половина зими, а погода з обіду до вечора – якою буде друга.
Що можна робити 17 листопада
У православне свято сьогодні у Григорія Чудотворця просять про диво – зцілити від різних недуг, подарувати довгоочікувану дитину, зміцнити віру, допомогти подолати труднощі. Цього дня за старих часів обов’язково йшли в лазню – вважалося, що так можна додати собі здоров’я. Саме свято відзначали в колі сім’ї, намагалися відпочити від важкої роботи і провести час якомога радісніше. Важливо було в цей день виконати дану обіцянку – тоді в новому році обов’язково чекає успіх.
Вас також можуть зацікавити новини: