П’ятниця, 8 Листопада, 2024
ГоловнаНовиниУкраїнцям рекомендують відмовитися від пенсії – у Мінсоцполітики назвали причину

Українцям рекомендують відмовитися від пенсії – у Мінсоцполітики назвали причину

Этот материал также доступен на русском языке
Українці, які вирішують виходити на пенсію пізніше 60 років, можуть розраховувати на підвищені пенсійні виплати.

Раніше ми писали, що деяких українців можуть позбавити пенсії з інвалідності.

Як повідомляє Міністерство соціальної політики, відтермінування виходу на пенсію позитивно впливає на її розмір. Якщо громадянин досягнув пенсійного віку (60 років), але продовжує працювати, його пенсія буде збільшена в залежності від тривалості затримки.

Зокрема, при відстрочці пенсії на строк до 60 місяців (5 років) розмір виплат зростає на 0,5% за кожний повний місяць додаткового страхового стажу. У разі відтермінування більш ніж на 60 місяців пенсія збільшується на 0,75% за кожен додатковий місяць стажу.

Як відстрочка виходу на пенсію впливає на розмір виплат:

  • 1 рік відстрочки збільшує розмір пенсії на 6%;
  • 2 роки — на 12%;
  • 5 років — на 36%;
  • 10 років — на 72%.

Як оформити пенсію з відстрочкою

Щоб отримати пенсію з відстрочкою, майбутні пенсіонери повинні звернутися до Пенсійного фонду України та подати відповідну заяву. Зазвичай виплати призначаються з першого числа кожного місяця, за наявності заяви від пенсіонера.

Попри складну ситуацію в країні, уряд продовжує надавати фінансову підтримку і забезпечувати необхідні виплати та послуги всім громадянам, які цього потребують, зазначили у Міністерстві соціальної політики.

Крім того, у Пенсійному фонді України повідомили, що в листопаді 2024 року пенсіонери, які є внутрішньо переміщеними особами (ВПО), можуть пройти процедуру ідентифікації для збереження або відновлення своїх пенсійних виплат. Якщо процедура не буде пройдена вчасно, у 2025 році з рахунків таких пенсіонерів можуть бути списані кошти, нараховані як пенсійні виплати.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні