Четвер, 14 Листопада, 2024
ГоловнаДачаЛистопад у саду: останні кроки підготовки до зими

Листопад у саду: останні кроки підготовки до зими

Этот материал также доступен на русском языке
Листопад завжди був завершальним акордом для непростого, а часто й виснажливого сезону робіт на ділянці. Саме тепер настав час докласти останніх зусиль, щоб наступного року сад порадував нас багатим урожаєм.

Раніше ми писали, які найвдаліші дати для посадки озимих цибулі та часнику в листопаді.

На дворі листопад. Осінь, востаннє змахнувши своєю золотою гривою, готується попрощатися з нами до наступного року. Попереду – холодні, пронизливі дощі, вечірні туманні пейзажі й перший сніг, які провіщають прихід зими.

Отже, що ж потрібно встигнути зробити в листопаді в саду?

Захист від парші

При плюсовій температурі обробіть крону дерева й землю навколо спеціальними засобами – вапном, бордоською сумішшю або розчином сечовини (1 кг на 10 л води). Обробку слід проводити, коли з крони дерева впаде останнє листя – не раніше.

Очищення стовбурів дерев

У суху погоду очистіть стовбури від старої потрісканої кори, адже тріщини стають осередком для шкідників та грибка. Видалення старої «шкіри» дозволяє дереву краще «дихати», відкриваючи доступ кисню.

Побілка дерев

Побілка захищає стовбури взимку від морозів, а навесні – від сонячних опіків. Її потрібно робити в ясний, сухий та теплий день, щоб дощ не змив нанесений шар. Використовуйте садову фарбу з «клеєм» для кращої фіксації на стовбурі. Фарбують стовбур і скелетні гілки до півтора метра у висоту. Молоді саджанці краще не білити – їхні стовбури обв’язують агроволокном чи ялиновим гіллям для захисту від гризунів.

Заготівля живців

Листопад – ідеальний час для заготівлі живців для весняного щеплення. Найкраще підходять пагони цього року з південної сторони дерева. Зберігати їх можна в холодильнику, льосі або під снігом.

Очищення від сміття

Після зачистки та обрізки дерев залишається багато сміття, яке не можна залишати на ділянці до весни. Воно стає джерелом хвороб та середовищем для шкідників, тож обов’язково приберіть його з саду.

Дотримуючись цих порад, ви підготуєте сад до зими та забезпечите його здоровий розвиток у наступному сезоні.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні