Ми вже почали ділитися з вами порадами, що робити, якщо турбує горло: три рецепти без пигулок – зі смерекою, мʼятою та іншими рослинами
Не забувайте про горіхи і олію мигдалю
«Позитивно впливати на стан верхніх дихальних шляхів може мигдальний горіх. Ефективним рецептом проти першіння та болю у горлі є горіхова паста. Рецепт приготування надаю свій, вже перевірений протягом 5-6 років.
Поміщаю в посудину з водою кілька горіхів. Залишаю їх на ніч. Потім подрібнюю горіхи до утворення густої пасти. Їсти цю пасту потрібно тричі на день після їди по 1 десертній ложці».
Лариса Опанасенко, м. Одеса
Чим допоможе лимон?
«При болю в горлі я використовую свіжі лимони. Комусь вони ще більше подразнюють горло, а мені, навпаки, добре допомагають.
Я беру половину шматочка лимона, посипаю його сіллю і перцем і повільно злизую суміш з поверхні лимона. Можу також полоскати горло свіжовичавленим лимонним соком, розведеним наполовину теплою водою.
У той же час ви можете приймати гарячий напій з медом, щоб отримати полегшення від болю. Для того щоб зробити лимонад, додаю сік половини лимона і одну столову ложку меду в чашку теплої води, пʼю цей напій повільно, щоб отримати миттєве полегшення від болю».
Ірина Гриб, м. Білгород-Дністровський, Одеська область
Мед і олія-какао для пом’якшення горла
«У боротьбі з болем у горлі я обрала традиційний рецепт, який дуже подобається всім членам моєї родини, зокрема і дітлахам через солодкий смак. Він базується на олії-какао.
Для приготування суміші до 3-4 столових ложок попередньо розтопленої на водяній бані олії-какао додаю таку ж кількість меду. Ретельно перемішую.
Приймати суміш треба по 1 чайній ложці двічі на день. Цю суміш також можна додавати в чай або молоко».
Маргарита Кортелинська, м. Дніпро