Насамперед варто зазначити, що проведення осінньої побілки призначене для захисту плодового саду від сонячних опіків та морозів, які дуже часто спостерігаються у лютому під час лютневих вікон, хоча потепління можуть бути і в січні, особливо у південних областях, тому так важливо захистити плодові дерева побілкою.
Раніше ми розповідали, як підготувати виноград до зими.
Також осіння побілка допомагає захистити сад від гризунів, які восени та взимку можуть з’являтися в садах, особливо на дачах, де рідко бувають люди. Особливо сильно від шкідників страждають молоді деревця.
Коли ж проводити побілку? Найкращий час – це після опадання листя, але ще має бути тепло. Виконувати роботи потрібно в суху та безвітряну погоду.
Перед проведенням побілки досвідчені садівники радять обов’язково очистити стовбури дерев від лишайників, моху та старої кори, що відшаровується.
Білити потрібно не тільки стовбур, а й скелетні гілки.
Зазвичай дерева білять вапном. Для цього беруть негашене вапно і розбавляють його водою до консистенції густого молока, знадобиться 3 кг вапна на 10 л води.
Якщо у вас у господарстві є тільки гашене вапно, то додайте в розчин мідний або залізний купорос – 300 г на 10 л суміші, щоб додатково захистити дерева від хвороб. У негашене вапно купорос додавати не потрібно.
Щоб дощі не змили побілку, можна додати в розчин клей ПВА або господарське мило.
Читайте також:
Готуємо сад до зими: у жодному разі не забудьте обрізати ці дерева восени
Для чого досвідчені садівники наносять на яблуко трохи йоду – цей прийом вам знадобиться