Наприкінці серпня – на початку осені обов’язково потрібно проводити обробку дерев. Це допоможе їм добре плодоносити й наступного року. Розповідаємо, що треба зробити.
Раніше ми розповідали, які дерева та кущі неодмінно потрібно обрізати в серпні.
Після збору плодів у саду й перед обробкою дерев приберіть ділянку – прополіть бур’яни, видаліть хворі та засохлі частини рослин, а також плоди, що зів’яли. Також потрібно прибрати із землі листя та гілки, оскільки на них можуть зимувати шкідники рослин.
Після цього, якщо на рослинах є ознаки захворювань, обприскайте їх фунгіцидами: Фундазолом, Фунгусом, Амістаром, Топсіном, Тіовітом, Сальтом або Карбамідом.
Якщо на деревах є рани та пошкодження – заробіть їх садовим варом. Також дерева можна побілити.
Після цього потрібно внести підживлення. Правильне підживлення допоможе рослинам пережити зиму і покращить їхнє плодоношення наступного року. Підживлення можна вносити як по листу, так і в землю.
Рекомендуємо використовувати одну з двох підживлень, залежно від віку рослин:
- для молодих дерев до 10 років: з’єднайте 150 мл суперфосфату, 100 мл калійної солі та 4 кг органічних добрив (компост, перегній, торф);
- для дерев віком 10-25 років потрібні 200 мл суперфосфату, 100 мл калійної солі та 6 кг органічних добрив.
Для обприскування по листку зробіть таке підживлення: 500 г сечовини розчиніть у 10 л води, після чого додайте в розчин бор чи цинк.
Також у ствольні кола можна всипати золу або гній, змішані із землею, після чого полийте рослини.
Вас також можуть зацікавити новини:
Наступного року збиратимете смородину відрами: просто внесіть це підживлення в серпні
Уряд скасує прожитковий мінімум: що буде з пенсіями та соцдопомогою (відео)