П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаНовиниВимоги до стажу в Україні зміняться: скільки потрібно працювати, щоб вийти на...

Вимоги до стажу в Україні зміняться: скільки потрібно працювати, щоб вийти на пенсію

Этот материал также доступен на русском языке
Для виходу на пенсію в Україні доведеться працювати довше. Що повідомили в Пенсійному фонді.

У зв’язку з пенсійною реформою вже наступного року в Україні збільшаться вимоги щодо кількості страхового стажу, необхідної для виходу на пенсію.

Про це нагадали в Пенсійному фонді.

Раніше ми розповідали, як пенсіонерам за кордоном не втратити української пенсії.

У 2024 році для виходу на пенсію у 60 років (як чоловікам, так і жінкам) потрібно мати не менше ніж 31 рік страхового стажу. Якщо стажу не вистачає, то вийти на пенсію можна буде у 63 роки (за наявності не менше ніж 21 рік страхового стажу) та у 65 років (за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу).

Однак уже в 2025 році вимоги до кількості необхідного страхового стажу зміняться. Для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде 32 роки страхового стажу. У 63 роки можна буде оформити пенсію за наявності щонайменше 22 років стажу, а 65 років — щонайменше 15 років стажу.

Вимоги до стажу підвищуватимуться щорічно на один рік — до 2028 року.

У 2026 році для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде не менше ніж 33 роки страхового стажу, у 63 роки – не менше ніж 23 роки, у 65 років – не менше ніж 15 років.

У 2027 році вийти на пенсію у 60 років можна буде за наявності не менше ніж 34 роки страхового стажу, у 63 роки – не менше ніж 24 роки, у 65 років – не менше ніж 15 років.

У 2028 році й надалі для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде накопичити не менше ніж 35 років страхового стажу, у 63 роки – не менше ніж 25 років, у 65 років – не менше ніж 15 років.

Якщо до 65 років особа не матиме бодай 15 років стажу, пенсію їй не оформлять. У такому разі можна розраховувати лише на тимчасову державну соціальну допомогу. Вона оформляється раз на пів року (під час дії воєнного стану продовжується автоматично), а її розмір становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. При цьому така виплата не може перевищувати прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (у 2024 році це 2361 гривня).

Вас також можуть зацікавити новини:

Збільшити призначену пенсію: як правильно для цього оформити документи (відео)

Однією рукою дають, іншою – забирають: як вам можуть непомітно зменшити пенсію (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні