Четвер, 19 Вересня, 2024
ГоловнаЗдоров'яПопулярні травми коліна у спорті: симптоми, діагностика та методи лікування

Популярні травми коліна у спорті: симптоми, діагностика та методи лікування

Этот материал также доступен на русском языке
Травми коліна - це часта проблема, характерна для спортсменів. Але і для звичайних людей вони не є винятком — ослаблені та непідготовлені м'язи після довгої відсутності навантажень швидко перевантажуються і травма не забариться.

Коліно через свою структуру та специфіку є одним з найуразливіших частин нашого тіла. При цьому він виконує критично важливу роль у нашому повсякденному житті. Якими бувають основні травми та як вони лікуються, читайте у нашому матеріалі.

Для лікування травми коліна потрібна хороша травматологія. Одна з таких – це клініка Garvis. Це мережа клінік, що включає сімейну медицину, центр діагностики і хірургію і реабілітаційний центр.

Розрив меніска

Це одна з найпоширеніших травм коліна. Виявляється у вигляді болю в коліні, набряком, обмеженням руху та клацаннями при русі. Основні причини – різкі повороти, перевантаження або прямі удари по коліну.

Визначити розрив меніска може лікар під час поверхневого огляду, але найчастіше потрібно МРТ або УЗД. По можливості намагаються проводити консервативне лікування – відпочинок, фізична терапія та протизапальні мазі. При серйозній травмі потрібне хірургічне втручання. Під час реабілітація практикуються фізичні вправи для зміцнення м’язів навколо коліна.

Розриви хрестоподібних зв’язок

Характерним симптомом даної травми є різкий біль, набряк, нестабільність суглоба та утруднення під час руху. Для діагностики потрібна МРТ. Лікування також передбачає фізіотерапію та відпочинок або при критичних травмах – хірургічне втручання.

Тендиніт колінного суглоба

Тут запалюються сухожилля, які прикріплені до колінного суглоба. Досить часто страждає сухожилля надколінка. До причин можна віднести перевантаження і навантаження, що часто повторюються. При такій травмі з’являється біль у ділянці надколінка, набряк і болючість під час руху.

Основне лікування тут — це відпочинок, протизапальні препарати та фізіотерапія. Для хронічних випадків можна застосовувати уколи.

Пателофеморальний синдром

Характеризується болем передньої частини коліна при підйомах сходами, сидінням або довгим стоянням. Виникає через роздратування хряща під надколінком через перевантаження, неправильне вирівнювання надколінка або слабкість навколишніх м’язів.

Лікується зміцненням та розтягуванням м’язів, використанням ортопедичних устілок та корекцією техніки вправ.

Основні причини травм коліна

Існує кілька найпоширеніших причин травмувати коліно. Причому вони актуальні і для будь-яких інших травм:

  • Вік. У старшого покоління тканини втрачають свою природну еластичність і міцність, роблячи суглоб уразливішим.
  • Фізична форма. Ослаблені м’язи, які відповідають за підтримку суглоба, можуть не впоратися з черговим навантаженням.
  • Спортивні навантаження. Через мірні навантаження рано чи пізно призведуть до різного роду травм, у тому числі й коліна.
  • Порушення техніки. Неправильне присідання, порушення техніки бігу або кроку також з часом призводять до різного роду травм.

*на правах реклами

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні