Наш позаштатний юрист Вікторія Гусакова проаналізувала Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»*.
Саме в ньому прописано, на які пільги та грошову допомогу можуть розраховувати такі особи.
Раніше ми розповідали, які медичні пільги надаються особам з інвалідністю внаслідок війни, а також про допомогу з комунальних платежів та користуванні громадським транспортом.
Якщо особа з інвалідністю внаслідок війни працює
Праця осіб з інвалідністю внаслідок війни регулюється відповідними нормами законодавства України про працю і соціальний захист осіб з інвалідністю. Таким чином вони мають право на:
- залишення на роботі при скороченні штату працівників і працевлаштування у разі ліквідації підприємств;
- виплату допомоги з тимчасової непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
- виплату допомоги з тимчасової непрацездатності до чотирьох місяців поспіль або до п’яти місяців протягом календарного року, а також допомоги з державного соціального страхування за весь період перебування в санаторії з урахуванням проїзду туди і назад у разі, коли для лікування не вистачає щорічної і додаткової відпусток;
- використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також одержання додаткової відпустки зі збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ
Особам з інвалідністю внаслідок війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги, передбачені цією статтею для осіб з інвалідністю внаслідок війни I групи.
***
Якщо особа у зв’язку з встановленням інвалідності одночасно має право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цією частиною, і одноразової грошової допомоги відповідно до інших законів, виплата грошових сум здійснюється за однією з підстав на вибір такої особи.
*Стаття 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» № 3551-XII 22.10.1993 р. (редакція від 28.06.2024)
Буде корисно: