Пенсіонери зобов’язані повідомляти Пенсійний фонд про працевлаштування чи звільнення, інакше їм можуть призупинити пенсійні виплати.
Про це нагадали в Пенсійному фонді України.
Раніше ми розповідали, кому з пенсіонерів у липні підвищать пенсію.
Як наголошують у ПФУ, такий обов’язок передбачено ч. 2 ст.16 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Чому потрібно надати ПФУ інформацію про працевлаштування чи звільнення
Надання відповідної інформації важливе тому, що:
- це може призвести до незаконних виплат пенсійних коштів, які після розкриття цього факту потрібно буде повернути до Пенсійного фонду;
- після повідомлення про звільнення з роботи пенсіонери набувають права на надбавки та підвищення, передбачені лише для непрацюючих осіб — наприклад, перерахунок пенсії у зв’язку з підвищенням розміру прожиткового мінімуму.
Також якщо пенсіонер був оформлений як підприємець, дуже важливо надати інформацію про припинення такої діяльності. Адже навіть у разі відсутності доходу від такої діяльності не є причиною відносити пенсіонера до непрацюючої особи.
Як сповістити Пенсійний фонд про зміну статусу
При зміні статусу з “працюючого” на “непрацюючого” і навпаки пенсіонер повинен протягом 10 днів надати ПФУ інформацію про дату працевлаштування, звільнення або припинення реєстрації підприємницької діяльності та надати відповідні підтверджуючі документи (наказ чи розпорядження про прийняття/звільнення з роботи, трудової книжки із записом /звільнення, цивільно-правовий договір тощо):
- особисто, звернувшись до найближчого органу Пенсійного фонду;
- через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України;
- через портал “Дія”.
При дистанційному зверненні до ПФУ обов’язковою є реєстрація за допомогою кваліфікованого електронного підпису.
Вас також можуть зацікавити новини:
Як призначають пенсії військовим: про що ви не знали
Пенсіонер VS Пенсійний фонд: чий бік ухвалив Верховний суд у справі про реформу 2017 року (відео)