Перевірка лічильників води є обов’язковою процедурою, яку періодично мають проводити всі споживачі, інакше суми у платіжках можуть значно зрости.
Про це нагадали в Ірпіньводоканалі.
Раніше ми розповідали, хто з українців зможе безкоштовно отримувати газ.
Як нагадали водоканальники, дуже важливо, щоб лічильники були справними і правильно вираховували кількість води, що споживається. Тому дуже важливо їх повірити.
Згідно із Законом України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, повіряти лічильник як холодної, так і гарячої води потрібно раз на чотири роки.
Робити це мають право виключно фахівці, які за допомогою спеціального приладу встановлюють точність вимірювань лічильником та можливість його подальшої експлуатації, а в разі виявлення неточностей ремонтують чи замінюють.
Як здійснити перевірку лічильника
Для перевірки лічильника сам споживач повинен звернутися на водоканал або в спеціальні служби, які надають такі послуги. Зробити це потрібно в встановлені терміни. Також потрібно знати, що за перевірку лічильників потрібно платити зі своєї кишені.
Скільки потрібно платити за перевірку лічильника
При повірці лічильника потрібно буде заплатити:
- 372 грн, якщо майстер водоканалу зніме лічильник і встановить на час перевірки перехідник, даючи можливість користуватися водою. Після перевірки майстер встановить лічильник назад та опломбує його;
- 396 грн, якщо лічильник виявиться несправним та його доведеться міняти на новий;
- 237 грн доведеться заплатити за демонтаж та монтаж лічильника, якщо споживач захоче віддати прилад на перевірку не водоканалу, а іншому підприємству;
- 111 грн — за розпломбування та опломбування приладу, якщо споживач сам зніме лічильник і вибере підприємство, яке проведе перевірку.
Що загрожує, якщо не перевірити лічильник вчасно
Якщо вчасно не перевірити лічильник, водоканал не прийматиме його показники, оскільки він вважатиметься не робочим. Перші три місяці платити доведеться за середніми показниками за попередні місяці, а далі за нормами водоспоживання, встановленими в Україні, що означає зростання сум.
Вас також можуть зацікавити новини:
Пенсіонери можуть прискорити отримання пенсії: що для цього потрібно зробити
Пенсіонер VS Пенсійний фонд: чий бік ухвалив Верховний суд у справі про реформу 2017 року (відео)