Гниття зав’язків кабачків — явище досить часте, але не незворотне. Якщо хочете зберегти свій урожай, з’ясуйте основні причини гниття, і заздалегідь запобігайте поганому результату для овочів.
Раніше ми розповідали, що не можна робити, щоб буряк не виріс дрібним і гірким.
Причини гниття зав’язей кабачків
Є п’ять основних причин гниття зав’язей кабачків:
- Нестача поживних речовин, зокрема, бору та йоду. Щоб запобігти цьому, потрібно протягом сезону хоча б раз внести підживлення з йодистого калію. Розведіть 2 г речовини в 10 літрах води та полийте ваші грядки. Можна також приготувати розчин із борної кислоти в аналогічних пропорціях.
- Занадто густа посадка, яка перекриває сонячне світло зав’язям та заважає нормальному зростанню овочів. Якщо ви бачите, що посадили кабачки занадто тісно, просто обірвіть все старе листя.
- Хвороби та шкідники. Зокрема, гниття кабачків викликає борошниста роса чи біла гнилизна. Наявність шкідників ви можете визначити за білими плямами та нальотом. У цьому випадку слід використовувати фунгіцид або бордоську рідину. Також можна використовувати негашене вапно: візьміть столову ложку з невеликим верхом гашеного вапна, розведіть у десяти літрах і полийте по зволоженому ґрунту.
- Погодні умови. За холодної та сирої погоди імунітет кабачка знижується і овоч гнитиме. Тому важливо тим часом накривати кабачки плівкою.
- Неправильна сівозміна. Кабачки можуть гнити, якщо до них на ділянці росли огірки, гарбузи, дині та кавуни. Перед тим, як садити овоч на їхнє місце, слід почекати щонайменше 4 роки. Кабачки краще сіяти на місці буряків, картоплі, капусти, цибулі та зелені.
Вас також можуть зацікавити новини:
Кількість пенсіонерів в Україні різко скоротилася: названо причини
Не розраховуйте на пенсію: яку базову допомогу запровадить уряд (відео)