Ми вже розповідали, що пенсіонери мають пільгу на сплату земельного податку.
Згідно з Порядком*, на отримання пільг з оплати послуг за користування житлом, управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг, паливом, скрапленим газом (в межах встановлених норм) мають право пенсіонери, які раніше працювали у сільській місцевості та селищах міського типу:
- педагогічними працівниками;
- медичними і фармацевтичними працівниками;
- у бібліотеках;
- у сфері захисту рослин;
- в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури.
За умови, що вони після виходу на пенсію продовжують проживати у цих населених пунктах і мають не менше трьох років відповідного стажу роботи.
До того ж середньомісячний дохід сім’ї за попередні шість місяців у розрахунку на одну особу не має перевищувати величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (у 2024 році це 4 240 гривень).
Пільга надається у розмірі 100-відсоткової знижки**. Отримати її може тільки пільговик, на членів родини вона не поширюється.
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
*Постанова Кабміну «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» № 389 від 04.06.2015 р. (редакція від 23.12.2023).
**Наказ Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства культури і туризму України «Про затвердження Порядку забезпечення працівників бюджетних установ (закладів) безплатним користуванням житлом з опаленням і освітленням» № 341/651/619/769 від 13.09.2006 р.