1 червня – яке свято відзначають в Україні
1 червня в нашій та інших країнах з 1949 року відзначають Міжнародний день захисту дітей. У це прекрасне свято звертаємося до батьків і дідусів та бабусь із закликом не шкодувати ласки, тепла й уваги для своїх дітей та онуків. Нехай кожна дитина, якій не вистачає турботи дорослих, знайде міцну і люблячу сім’ю. Постарайтеся влаштувати дітям веселе яскраве свято в цей день, щоб у них залишилися яскраві спогади на все життя!
Також з 2013 року 1 червня мільйони людей відзначають Всесвітній день батьків. Свято присвячене вшануванню найголовніших людей у житті для кожного з нас. Адже саме батьки дають нам життя, люблять і підтримують нас у важку хвилину, не вимагаючи нічого натомість. Цього дня традиційно всі покоління сім’ї збираються за святковим столом і згадують радісні моменти свого життя, а діти з вдячністю дарують батькам подарунки.
А ще 1 червня жителі планети відзначають Всесвітній день молока. Це свято створили, щоб визнати важливість молока, як глобального продукту. Щоб відзначити свято, можна організувати екскурсію на фермерське господарство, де є корови або кози. Напевно в захваті від такого заходу будуть діти, хоча й дорослим буде цікаво на працю сучасних фермерів. Вітаємо всіх із Днем молока!
1 червня – яке церковне свято 2024 року
Цього дня православні християни вшановують пам’ять святого Юстина Філософа і преподобного Агапіта Києво-Печерського.
Юстин Філософ у 30 років охрестився і став проповідувати християнство. Пізніше він створив своє училище, де викладав християнську філософію. Коли почалися гоніння на християн Юстина оббрехали, зрештою він був схоплений і помер мученицькою смертю. На сьогодні святі мощі зберігаються в Римі.
Преподобний Агапіт Печерський був відомий як “лікувач безкорисливий”. Він складав лікувальні збори з трав, лікував ними людей і молився за їхнє здоров’я, але грошей за лікування не брав. Одного разу він зцілив Володимира Мономаха, але дарів від нього не прийняв. Мощі преподобного донині зберігаються в Києво-Печерській лаврі.
1 червня – що не можна сьогодні робити
За народними прикметами цього дня не варто:
- скаржитися на свої проблеми – ситуація стане тільки гіршою,
- лінуватися і відкладати справи – до невдач в особистому житті,
- займатися ремонтом або будівництвом – результат не порадує,
- лаятися і сваритися подружжям – може навіть дійти до розлучення.
Категорично не можна цього дня зривати листя і ламати гілки, ображати та лякати тварин, а також забруднювати водойми.
Народні прикмети не рекомендують цього дня встановлювати огорожі та паркани, інакше може статися пожежа.
1 червня – що заведено робити цього дня
Цього дня до святого Агапіта звертаються з проханнями про зцілення важких хвороб.
Цього дня можна займатися прибиранням і справами на городі, а також збирати лікарські трави. З давніх-давен вважається, що трави, зібрані цього дня, мають особливу силу. Однак важливо під час збирання трав залишати їхнє коріння в землі.
Наші пращури вірили, що в того, хто 1 червня з’їсть жменю червневих ягід, увесь рік справи складатимуться вдало.
Також цього дня люди вітали літо, господині для цього готували короваї у формі сонця, а також пироги та вареники. Вважається, що страви з тіста в Юстинів день принесуть добробут в дім і хороший урожай.
1 червня – народні прикмети
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
- веселка вранці з’явилася – чекай дощу;
- зірки на небі яскраво-червоного кольору – жито наллється зерном;
- небо вранці чисте і ясне – до гарного врожаю зернових;
- вітер дме західний – скоро погіршиться погода;
- дощ іде – до рясного врожаю льону.
1 червня – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Віра, Гавриїл, Павло, а також Анастасія, Андрій, Олександр, Антон, Василь, Віктор, Григорій, Іполит, Корній, Максим, Матвій, Митрофан, Михайло, Микола, Онуфрій, Дмитро, Іван, Сергій, Ігнатій.
Вас також можуть зацікавити новини:
Чи законно знижують розмір пенсії: які є хитрощі та нюанси під час нарахування (відео)
Чи будуть надбавки пенсіонерам 65+: до якого віку дають доплату до пенсії (відео)