- Які медичні пільги належать учасникам бойових дій.
- Які пільги на комуналку належаться учасникам бойових дій.
Які земельно-житлові пільги належаться учасникам бойових дій?
Законодавством передбачено першочергове:
- забезпечення житловою площею тих, хто потребує поліпшення житлових умов;
- виділення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва;
- право на вступ у житлові кооперативи, стоянки, гаражі, садівницькі товариства.
- першочерговий ремонт житлових будинків та квартир, придбання матеріалів для будівництва, а також забезпечення паливом.
Окрім цього, учасники бойових дій мають право на отримання кредиту на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житлових будинків, подвірних будівель, дач та садових ділянок на пільгових умовах (погашення протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва у визначеному Кабміном порядку).
При цьому тих, хто зазнав поранень або каліцтв під час бойових дій, держава забезпечує житлом у строк 2 роки після взяття на квартирний облік.
Про інші пільги читайте у наступних публікаціях.
Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій
Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни. Як отримати один із цих статусів — статус учасника бойових дій — пояснюють юристи Українського ветеранського фонду.
Учасник бойових дій (УБД) — це особа, яка брала участь у бойових завданнях із захисту Батьківщини. Зокрема, це: військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту.
Повний перелік категорій, які визнаються учасниками бойових дій, міститься у Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (https://cutt.ly/yetr7F8a).
Як отримати статус УБД
Статус УБД можна отримати:
- за зверненням командира частини, який подає документи на підлеглих військовослужбовців протягом 30 днів, з дня участі військовослужбовця у виконанні бойових завдань;
- за особистим зверненням військовослужбовця;
- за особистим зверненням особи, яка звільнена з військової служби, через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Які документи необхідно подавати
Документи для отримання цього статусу особа або її представник може самостійно надіслати до відповідної комісії:
- через Портал Дія шляхом накладення віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») особи, подавши їх на адресу електронної пошти [email protected];
- безпосередньо електронною поштою на адресу [email protected] з накладенням на заяву електронного цифрового підпису, згенерованого встановленим порядком;
- через поштові відділення національних операторів поштового зв’язку в паперовій формі на адресу відповідної комісії.
До переліку документів, які необхідно подавати, належать:
- рапорт (заява) про розгляд документів на комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій;
- довідка про безпосередню участь особи у заходах із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (довідка за формою 6, яку надають у в/ч на підставі поданого військовослужбовцем рапорту);
- згода на збір та обробку персональних даних;
- засвідчена копія паспорта громадянина України;
- дві кольорові фотокартки розміром 3×4 см на матовому папері, зображення обличчя має займати 65-70 % фотокартки.
Особи, звільнені зі служби, подають до ТЦК і СП такий самий пакет документів, але без довідки за формою 6. Її ТЦК самостійно отримує у військовій частині. Після оформлення усіх документів ТЦК направляє їх до відповідної комісії для ухвалення рішення.
Щоб отримати безплатну індивідуальну юридичну консультацію від юристів Українського ветеранського фонду — залиште звернення у формі за посиланням: https://veteranfund.com.ua/legal_consultations/.