25 травня – яке свято відзначають в Україні
В останню суботу травня в Україні відзначають День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження. Свято створено для підтримки та визнання внеску цих професіоналів у культурне життя нашої країни. Вітаємо сьогодні працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження з професійним святом. Бажаємо вам натхнення, оптимізму та віри у свою справу!
Також 25 травня з 1999 року в багатьох країнах відзначають Всесвітній день щитоподібної залози. Метою цієї події стало привернення уваги суспільства, підвищення обізнаності людей та пропаганда регулярної діагностики захворювань щитоподібної залози.
А ще 25 травня мільйони людей відзначають День щасливого квиточка. Свято стало приводом для радості та святкування, а також для роздумів про те, як удача може змінити життя будь-кого з нас. Воно нагадує нам про важливість віри в себе, оптимізму та прагнення до досягнення своїх цілей. Подивіться сьогодні на світ з оптимізмом і вірою в майбутнє. Нехай кожен із нас знайде свій “щасливий квиток” у житті!
25 травня – яке церковне свято 2024 року
Цього дня православні християни згадують третє обрітення глави Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоанна. Іоанн Предтеча проповідував і розповідав людям про швидке пришестя Христа. Пізніше він багатьох хрестив у річці Йордан, зокрема й самого Ісуса.
Після того, як Іоанн викрив царя Ірода Антипа в одруженні з дружиною брата, його заточили до в’язниці, а потім стратили. Тіло Іоанна без голови віддали його учням, які поховали його в Севастії.
Пізніше голову святого виявили на Оливній горі в Єрусалимі, де її таємно поховала служниця цариці. Святиню помістили в збудованому храмі, але після його руйнування главу знову загубили. Потім її знайшли двоє ченців-паломників, яким з’явився сам Предтеча і вказав місце. Главу Іоанна кілька разів переховували від іконоборців. Втретє святиню знайшли 850 року і перенесли її до Константинополя. Зараз її частина зберігається на священній горі Афон.
25 травня – що не можна сьогодні робити
За народними прикметами цього дня не варто:
- одягати темні речі – можна привернути негатив у своє життя,
- купувати телят, козенят, ягнят і курчат – тварини будуть часто хворіти,
- мстити та бажати зла іншим людям – воно повернеться до вас бумерангом,
Не варто цього дня косити траву і ходити босоніж по траві з росою.
Також 25 травня – невдалий день для працевлаштування і важливих робочих рішень.
25 травня – що заведено робити цього дня
Цього дня до святого звертаються з проханнями про позбавлення від головного болю та інших недуг, пов’язаних із головою, а також допомоги у важливій справі. День рекомендується провести в молитві та благих справах.
З давніх-давен люди вірять, що цього дня потрібно носити одяг світлих тонів для привернення удачі та сімейного щастя, а якщо одягнути білу сорочку хворій людині, то вона швидше одужає.
25 травня в народі – Медвяні роси. Свою назву день отримав за те, що нерідко ранкові опади бувають солодкими, з медовим присмаком. Поява такої медової роси віддавна вважається напастю. Вважається, що медвяні роси шкідливі для бджіл і корів. Вони також гублять колосся жита, листя гарбуза, огірка та винограду. Тому цього дня люди звертаються до святого Іоанна Предтечі з проханням захистити поля і городи від медвяної роси.
25 травня – народні прикмети
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
- багато роси на траві – буде гарний урожай зернових;
- на горобині багато квітів – вродить зерно;
- ластівки та стрижі низько літають – до вологої погоди;
- сонце заходить за горизонт за хмарами – залишок травня буде погожим;
- дощ пішов дощ – добре вродяться огірки.
25 травня – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Олена, Іван, Інокентій, а також Герман, Денис, Євдокія, Іван, Петро, Семен і Федір.
Вас також можуть зацікавити новини:
Чи будуть надбавки пенсіонерам 65+: до якого віку дають доплату до пенсії (відео)
Пенсіонерам почали повертати гроші: Пенсійний фонд визнав помилку (відео)