Які свята відзначають 21 квітня
Загальні:
21 квітня відзначають Міжнародний день коноплі та Міжнародний день свята.
Можна приєднатися до святкування Дня важких наслідків, Дня «Гучних слів» або Дня валіз.
День валізи
21 квітня відзначають свято одного з головних аксесуарів подорожей, переїздів та поїздок – День валіз. Погодьтеся, вони є частиною життя багатьох людей, але не всі знають історію їх появи і який шлях валізи пройшли до наших днів.
Історія появи валізи
З часів великого переселення народів переїзди з місця на місце стали звичною для людини. Люди давно використовували м’які шкіряні сумки або мішки, щоб перевозити речі. У Середньовіччі з’явилися перші дерев’яні скрині та кошики, які використовувалися для зберігання та перевезення багажу.
Саме скриню можна назвати прабатьком валізи, але таку махину можна перевозити лише на візках. Ближче до середини XIX століття люди почали замислюватися про зручніший дорожній аксесуар.
У 1854 році французький виробник валіз Луї Віттон виготовив першу валізу з міцної тканини і шкіри, з квадратною поверхнею і жорсткою кришкою. Ця валіза була легкою і досить міцною, що робило її дуже зручною для подорожей. Однією з головних переваг валіз перед м’якими сумками стала можливість ставити їх один на одного. При цьому вони були набагато компактнішими за ящики, скрині, сумки і могли відкриватися збоку.
А саме чемодан-валіза походить від тюркського слова «шабадан» – вузька сумка, прямокутної форми, яку зручно було прикріплювати до сідла під час кочових переходів тюркських племен.
Церковні:
У церковному календарі 21 квітня цього року – Тиждень 5-й Великого посту, Великий піст.
Цей день в історії
У 753 році до н. Ромулом було засновано Рим (так вважається з часів римського вченого Марка Теренція Варрона).
1519 – На узбережжі Мексики висадився іспанський конкістадор Е. Кортес.
У 1856 році муляри та робітники будівництв у Мельбурні припинили роботу і пройшли маршем від Мельбурнського університету до будівлі Парламенту, ратуючи за 8-годинний робочий день. Їхня акція була успішною, а самі мешканці міста визнані першими організованими робітниками у світі, які домоглися переходу на 8-годинний робочий день без втрати у заробітній платі.
1908 – Американський дослідник Фредерік Кук зробив невдалу спробу досягти Північного полюса (зміг досягти лише 87 градусів півн. широти).
1937 – Прийнятий герб Української РСР.
1944 – Жінки у Франції отримали виборче право
1960 – Новою столицею Бразилії стало місто Бразиліа, зведене за чотири роки за проектом архітектора Оскара Німейра.
1963 – Спільний концерт “The Beatles” та “Rolling Stones” у Річмонді.
1967 – За кілька днів до проведення загальних виборів у Греції полковник Георгіос Пападопулос здійснює військовий переворот і встановлює режим «чорних полковників», який зберігав владу до липня 1974 року.
1979 – У Києві відкрився Київський державний академічний театр драми та комедії на лівому березі.
1983 – Однофунтова монета знову замінена купюрами в Англії та Уельсі.