20 лютого – яке свято відзначають в Україні
20 лютого в нашій країні відзначають День Героїв Небесної сотні, символу героїзму і свободи. Подвиг Небесної сотні надихає не тільки українців, а й усіх, хто вірить у цінність свободи, жертовності та чесності. Героїзм Небесної сотні закарбований в українській історії як важливий етап боротьби за свободу. Їхні жертви не забуті, їхні імена пам’ятають. Багато з них стали символами громадянської відваги та стійкості не тільки в Україні, а й за її межами.
Також 20 лютого День початку російської агресії проти України. Цього дня 2014 року із захоплення півострова Крим почалася російська агресія проти України, яка триває й досі.
Ще 20 лютого з 2007 року святкують Всесвітній день соціальної справедливості. Це свято дає змогу різним організаціям із захисту прав людини проявити одна до одної солідарність та об’єднати зусилля у спільній справі. Організатори свята ставлять за мету викорінити злидні, дозволити людям мати гідну роботу та зрівняти права між представниками чоловічої та жіночої статі.
Крім того, 20 лютого відзначають День яблука. Цей день присвячений святкуванню всього, що пов’язано з яблуками: яблучного пирога, яблучного соку, яблучного соусу, яблучних чіпсів, і цей список можна продовжувати нескінченно. Долучайтеся сьогодні до святкування, оберіть свій улюблений сорт яблук і відсвяткуйте цей день з усіма любителями цього чудового фрукта.
20 лютого – яке церковне свято 2024 року
Цього дня православні християни вшановують пам’ять святого Ярослава Мудрого. Князь Ярослав був другим сином святого рівноапостольного князя Володимира Великого. За часів свого правління Ярослав Мудрий продовжив розпочату батьком розбудову Київської держави, і вона отримала справжній розквіт. 2008 року князя Ярослава канонізували, а 2016 року освятили на його честь престол храму Малої Софії – колишнього трапезного храму Софійської церкви.
20 лютого – що не можна сьогодні робити
За народними прикметами цього дня не варто:
- хрестити дівчаток – інакше в них у майбутньому будуть проблеми з дітьми,
- купувати дорогі речі – вони прослужать недовго,
- розповідати про свої хороші вчинки і категорично заборонено хвалитися.
За народними прикметами в цей день не слід планувати нові справи і давати обіцянки, оскільки їх буде важко виконати.
День вважається не підходящим для весілля і вінчання.
20 лютого – що прийнято робити в цей день
Цього дня до святого князя Ярослава звертаються з проханнями молити Бога за нас і нашу державу, просять додати розуму в непевні часи, зміцнити віру, зцілити тіло і дух.
У народі головним звичаєм дня вважається приготування круглих коржів–дзвіночків. Цю випічку готують з особливим задумом – щоб усе “котилося до щастя”.
Цього дня наші пращури востаннє каталися на санях з гірки. Існувала навіть прикмета – хто проїде найдовше, той зустріне цього року своє щастя.
20 лютого – народні прикмети
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
- снігу немає – рік буде неврожайним;
- сніг із дощем пішов – до відлиги і бурхливих річок;
- зграї воронів високо в небі літають – прийде снігопад,
- грім гримить – до неврожаю зерна влітку,
- хмари дуже високо пливуть – до потепління,
- небо на заході сонця яскраво–червоне – до холодного року
Північний вітер цього дня віщує швидке потепління, а західний – сильні снігопади.
Здавна люди помітили, що якщо 20 лютого третій день поспіль тепло, то до кінця лютого морозів більше не буде.
20 лютого – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Антон, Василь, Давид, Іван, Лев, Лука, Микола, Сергій, Федір, Пилип і Ярослав.
«Фінансова піраміда» Пенсійного фонду: куди йдуть гроші тих, хто не встиг вийти на пенсію (відео)
Понаднормовий стаж 2024 – як держава оцінює багаторічну працю пенсіонерів (відео)