16 лютого – яке свято відзначають в Україні
16 лютого в нашій країні з 2018 року відзначають День військового журналіста. Дату свята обрали тому, що цього дня 2015 року під Дебальцевим загинув військовий журналіст Дмитро Лабуткін. Він був капітаном третього рангу і редактором телестудії “Бриз” Міноборони України. Національна спілка журналістів дуже дорожить своїми військовими колегами, адже вони висвітлюють події на передовій. З перших днів військової агресії воєнкори ведуть свої репортажі та дають достовірну інформацію з гарячих точок.
Також 16 лютого відзначають День мигдалю. Мигдаль є одним із найуніверсальніших і найсмачніших серед деревних горіхів. Мигдаль можна додати до салату, розмолоти на борошно, зробити з нього олію або просто з’їсти, а також із задоволенням випити мигдалеве молоко і при цьому отримати безліч корисних речовин. Також мигдаль отримав досить широке застосування в кулінарії та косметиці. Деякі сполуки в мигдалі можуть допомогти боротися з раком і пошкодженнями шкіри. З безлічі солодощів на мигдальній основі найбільшого поширення набули:
- марципан (суміш меленого мигдалю з цукровим сиропом),
- праліне (мелений мигдаль, обсмажений у цукрі),
- нуга (меду з подрібненими або цільними смаженими горіхами),
- макаруни (маленькі тістечка з подрібненого мигдалю і безе).
Пропонуємо сьогодні разом з усіма любителями цього чудового горіха відсвяткувати День мигдалю і насолодитися його смаком у будь-якому вигляді!
16 лютого – яке церковне свято 2024 року
Цього дня православні християни вшановують пам’ять святих Памфіла пресвітера та 11 мучеників – Валента диякона, Павла, Порфирія, Селевкія, Феодула, Іуліана, Самуїла, Іллі, Даниїла, Єремії, Ісаї. Памфіл жив у III столітті, був пресвітером у Кесарії Палестинській і вважався одним із найбільших богословів. Він вивчав і збирав християнські письмові пам’ятки і тлумачив Святе Письмо, йому вдалося зібрати бібліотеку з 30 тисяч томів. При церкві Памфіл організував богословську школу і навернув у християнство багатьох язичників. Святому в його справах допомагали Валент і Павло. Пізніше їх усіх за наказом правителя ув’язнили і стратили разом з іншими мучениками.
16 лютого – що не можна сьогодні робити
За народними прикметами цього дня не варто:
- сварити і тим більше бити дітей – вони не поважатимуть батьків,
- рубати дерева – прийде біда,
- хрестити дитину або укладати шлюб,
- розмовляти і впускати у свій дім незнайомців.
16 лютого вважається невдалим днем для торгівлі. Сьогодні краще не варто влаштовувати розпродажі та випускати нові товари.
Наші предки вірили, що в цей час на землю виходить різна нечисть, яка може завдати людям шкоди. Тому намагалися не починати ніяких важливих справ, адже вони не принесуть користі.
16 лютого – що прийнято робити цього дня
Цього дня до святих звертаються з проханнями про ті потреби, які турбують людей. Святих просять про здоров’я, зцілення та захист від негараздів.
Часто цього дня пригощали домовика, щоб він не пустував у хаті та не мучив коней. Господарі варили казанок каші та залишали біля печі частину частування для домовика.
16 лютого – народні прикмети
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
- сніг або туман – рік буде врожайним;
- дерева в лісі шарудять – чекай відлиги;
- вітер сильний – літо буде холодним;
- ліс тріщить – до суворих морозів.
16 лютого – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Павло, Ілля, Данило, Макар.
“Фінансова піраміда” Пенсійного фонду: куди йдуть гроші тих, хто не встиг вийти на пенсію (відео)