Так, одна із причин завищених сум у платіжках – це невчасна передача показань газового лічильника.
При цьому передавати показання необхідно, навіть якщо ви тимчасово не проживаєте в будинку та не користувалися газом.
Раніше ми розповідали, чому можуть не зарахувати оплату за доставку газу.
Якщо цього не зробити, оператори газорозподільних мереж (гір- або облгаз) можуть нарахувати обсяг спожитого газу на основі щомісячного планового обсягу споживання.
Тому в Нафтогазі закликають, щоб уникнути “зайвих” нарахувань, передавайте щомісяця фактичні, незмінні показання лічильника.
Вибирайте зручний сервіс:
- особистий кабінет – https://my.gas.ua/login;
- спрощена процедура на сайті – https://gas.ua/ru/indicators;
- SMS-повідомлення на номер – 4647;
- чат-боти:
- Viber https://chats.viber.com/naftogazpostach; Telegram https://t.me/GASUA_bot.
Що обов’язково потрібно зробити переселенцям та біженцям, щоб не платити зайве за газ?
У Нафтогазі також пояснили, що робити українцям, які через війну були змушені покинути свої будинки і переїхати до спокійніших регіонів або за кордон.
Так, відповідно до пункту 3 глави 4 розділу IX Кодексу ГРМ, щоб уникнути нарахувань за газ споживачам із лічильником у разі тимчасового непроживання зареєстрованих на об’єкті споживача осіб, споживач (або уповноважена ним особа) повинен своєчасно, але не пізніше ніж у місячний строк повідомити про цьому Оператора ГРМ та надати документи, що підтверджують відсутність зареєстрованої особи (наприклад, довідка ВПО або копія закордонного паспорта з позначкою про перетин державного кордону).
«Якщо період відсутності зареєстрованої особи буде перевищувати 6 місяців, споживач (або уповноважена нею особа) у місячний строк з моменту закінчення кожного шестимісячного періоду має надавати Оператору ГРМ оновлену заяву з підтверджуючими документами», – зазначили у Нафтогазі.