1 лютого – яке свято відзначають в Україні
1 лютого в усьому світі та нашій країні з 2008 року відзначають Міжнародний день десерту. Свято щороку набирає популярності, а придумала його кондитер Енджі Дадлі. Це чудовий привід купити або приготувати сьогодні улюблені ласощі, покликати своїх близьких і разом з ними відзначити це затишне свято.
Також 1 лютого відзначають незвичайне свято – День Робінзона Крузо, який став одним з улюблених літературних персонажів для багатьох. Знаменитий роман про моряка, який був викинутий на безлюдний острів, написаний Даніелем Дефо 1719 року. Найхарактерніша риса Робінзона Крузо – його оптимізм. Він був упевнений у собі і вважав, що людині під силу подолати всі труднощі та негаразди. Також він був захопленою людиною і завжди сподівався на краще. Бажаємо і вам зберігати ті ж якості, які допомогли Робінзону Крузо вижити.
1 лютого – яке церковне свято 2024 року
Цього дня православні християни вшановують пам’ять мученика Трифона, якого вважають одним із найвідоміших ранньохристиянських святих. З юності він умів виганяти бісів і зцілювати хвороб і не брав за це плату, а просив вірити в Ісуса Христа, благодаттю якого він зціляв. Своїми чудесами він навертав у християнство язичників, а одного разу силою своєї молитви позбавив рідне поселення шкідливих комах і тим самим врятував жителів від голоду.
Коли посилилися гоніння на християн, Трифона схопили і довго катували, а потім стратили. Святий Трифон перед смертю попросив у Бога особливу благодать тим, хто буде закликати його ім’я на допомогу.
1 лютого – що не можна сьогодні робити
За народними прикметами цього дня не варто:
- грубо поводитися з кішками і виганяти їх на вулицю,
- різати домашню птицю на м’ясо,
- жінкам – займатися важкою фізичною працею,
- залишатися в будинку на самоті.
Не можна носити брудне і старе взуття, інакше болітимуть ноги.
1 лютого – що заведено робити цього дня
Цього дня до святого звертаються з проханнями про здоров’я, позбавлення від бісів і чаклунства, зцілення від очних хвороб, захист врожаю від мишей і комах. Святий мученик вважається покровителем сім’ї та шлюбу, тому його просять про мир у сім’ї, вдалі заручини і щасливий шлюб.
Трифонов день вважався сприятливим для заручин і весілля. За старих часів на Трифона робили свічки, які наступного дня, у свято Стрітення Господнє, освячували в церкві. Дівчата обов’язково молилися святому, щоб той послав їм хороших женихів.
1 лютого – народні прикмети
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
- хмари в небі – найближчі дні будуть погожими;
- небо вкрите зірками – весна прийде швидко;
- погода морозна – весна буде холодною;
- кури почали линяти – до потепління;
- сніг іде вдень – до частих весняних дощів.
Вважається, яка погода 1 лютого, такою буде весь місяць.
1 лютого – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Давид, Миколай, Гавриїл, Василь, Тимофій і Петро.
Маніпуляції з присмаком брехні – експертний розбір звіту Мінсоцполітики (відео)
Кому з переселенців продовжать виплачувати соціальну допомогу – відповідь експерта (відео)