15 січня – яке свято відзначають в Україні
15 січня в Україні та багатьох країнах відзначають День полуничного морозива. На сьогодні смак полуничного морозива є третім за популярністю смаком морозива, після ванільного і шоколадного. Це прекрасний привід купити або приготувати цей чудовий десерт. Поєднання полуниці з морозивом чудово освіжає, десерт в міру солодкий і дуже ніжний. Обов’язково скуштуйте сьогодні полуничне морозиво
15 січня в нашій країні і в усьому світі відзначають День капелюха. Можливо, зазвичай Ви носите головні убори тільки в холодну погоду і на пляжі, але, думаємо, День капелюха дещо змінить Ваше ставлення до них. Все-таки не дарма вони вже стільки століть міцно влаштувалися в нашому гардеробі. Пропонуємо, надіти свій улюблений капелюх і відзначити це веселе свято.
Крім того, 15 січня мільйони людей по всьому світу відзначають День свіжовичавленого соку. Свято покликане відзначити користь свіжих фруктів і овочів, свіжовичавлений сік з яких дуже корисний через безліч поживних речовин, що містяться в сирих продуктах. День свіжовичавленого соку закликає нас задуматися про те, як ми харчуємося. Свіжовичавлений сік стає справжнім порятунком, надаючи організму максимум користі в легкодоступній формі. День свіжовичавленого соку – це також чудовий привід для родин і друзів зібратися разом і насолодитися веселими та корисними моментами. Цього дня давайте подаруємо собі і своєму організму порцію вітамінів, радості і турботи про здоров’я!
15 січня – яке церковне свято 2023 року
Цього дня православні християни вшановують день пам’яті святого Павла Фівейського, якого вважають першим в історії ченцем. У відлюдництві Павло провів практично все своє життя. Після смерті святого в пустелю, де він жив, потягнулися люди, а в V столітті на місці печери святого Павла заснували монастир – він є там досі.
15 січня – що не можна сьогодні робити
За народними прикметами цього дня не варто:
- виходити з дому з порожнім шлунком, щоб не сталося біди;
- заздрити іншим людям, інакше вам дістануться їхні проблеми;
- хвалитися своїми успіхами і покупками, інакше втратите нажите;
- брати із собою нічого цінного – загублену цього дня річ уже не вийде знайти.
15 січня – що прийнято робити в цей день
Цього дня до святого Павла звертаються з проханнями про душевне і тілесне здоров’я, позбавлення від хвороб, пристріту і псування.
За старих часів до Павлового дня спеціально готували круглий пиріг і несли святити до храму, а потім по шматочку пригощали всіх членів сім’ї – така випічка була своєрідним оберегом. Дітей, які народилися цього дня, закутували в лляні пелюшки – вони мали вберегти дитину від пристріту.
15 січня – народні прикмети
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
- ворони каркають ворони – до потепління, а якщо вони сховалися – прийде похолодання;
- на вікнах мороз намалював візерунки, схожі на житнє колосся. спрямовані донизу – врожай буде хорошим;
- вітряна погода – рік не буде посушливим;
- снігурі защебетали – чекайте зміни погоди;
- зірки мерехтять уночі – до морозів.
Люди здавна помітили, якщо погода холодна, але річки й озера не замерзли, то в другій половині січня буде ще холодніше.
15 січня – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Максима, Прохора, Івана, Гавриїла, Павла, Михайла та Олени.
Як відрізняються пенсії працюючих та непрацюючих пенсіонерів: хто отримує більше і чому
Харчуємося повітрям? Які продукти можуть собі дозволити пенсіонери в Україні – відеоопитування