Які свята відзначають 3 листопада 2023 року
3 листопада з 1997 року українці святкують День ракетних військ і артилерії. Щодня наші ракетники та артилеристи “закривають” небо і захищають нас від ворожих російських атак.
Також 3 листопада з 1999 року відзначають День інженерних військ України. У воєнний час важко переоцінити значимість цих передових військових фахівців.
Ще 3 листопада відомий як Всесвітній день сендвіча. Цього дня народився Джон Монтегю, граф Сендвіч, який був пристрасним гравцем. Щоб не відволікатися від гри, він попросив кухаря приготувати зручну для цього страву. У підсумку кухар уклав кілька скибочок м’яса шматками хліба, щоб можна було їсти однією рукою. Але такий бутерброд назвали ім’ям графа, а не овара.
Крім того, 3 листопада – Всесвітній день медузи. Його створили морські біологи, щоб привернути увагу до цих неймовірних істот, що з’явилися понад 540 мільйонів років тому. Медузи на 98% складаються з води, не мають кісток, очей і головного мозку. Натомість у них є дві нервові системи.
Які церковні свята за новим стилем в Україні
Цього дня православні вшановують пам’ять преподобної Анни, батьком якої був великий князь Всеволод Ярославича, а братом – Володимир Мономах. Анна вирішила прийняти чернечий постриг, а пізніше стала настоятелькою Андріївського монастиря. Анна при монастирі створила першу на Русі та в Європі школу для дівчаток.
Слава про її мистецтво лікування дійшла до наших днів.
Що заборонено робити 3 листопада
Цього дня люди здавна дотримуються деяких заборон:
- не кликали до хати незнайомців – тиждень потім зустрічатиме c недругів;
- намагалися не потрапляти у великі скупчення людей – це обіцяло сварки і конфлікти;
- не підписували жодних угод і не укладали угод – є ризик, що вони будуть невдалими.
Яких традицій дотримувалися 3 листопада
3 листопада зазвичай холодало, тому цей день здавна знають як Анна Холодна. Святу Анну просять про допомогу в навчанні наукам і вихованні дітей, а також у лікуванні від хвороб і сімейному щасті.
Жінки цього дня рукодільничали, оскільки Анна вважається покровителькою цієї справи.
Крім того, наші пращури 3 листопада збирали ягоди і готували з них запаси на зиму, а також подавали до столу страви з них – пироги, компоти і киселі.
Однак, вважалося, що після заходу сонця можна зіткнутися з нечистю, тому люди намагалися не виходити з дому без потреби і не вирушати в далеку дорогу.
На які прикмети дивилися 3 листопада
Цього дня наші пращури вивчали природу і за нею судили про те, що на них чекає:
- сніг пішов уночі і затримався до ранку – весна прийде рано;
- сонце на небі світить яскраво – скоро потеплішає;
- захід сонця забарвив небо червоним кольором – весь місяць буде холодно, але ясно;
- небо всипане зірками – попереду кілька днів гарної погоди;
- дим іде з пічної труби стовпом – скоро похолодає.
Хто святкує іменини 3 листопада
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають: Анна, Олександр, Богдан, Василь, Вікентій, Володимир, Євдокія, Іван, Ілля, Микола, Павло, Петро, Сергій, Федір.