Кухонна сіль – це сполука натрію і хлору, які умовно необхідні рослинам. Натрій підвищує накопичення цукрів і зимостійкість, а хлор бере участь в енергетичному обміні та позитивно впливає на поглинання корінням кисню.
Раніше ми писали про те, що листовий субстрат – дешеве і робоче добриво.
Як використовують кухонну сіль на городі
При внесенні кухонної солі в ґрунт хлор швидко вимивається, а натрій залишається і накопичується в ґрунті, згубно впливаючи на його склад.
Невеликої кількості натрію потребують:
- буряк,
- капуста,
- цибуля,
- часник.
Натрій покращує лежкість і смакові якості плодів. Але цю потребу краще заповнювати підживленням калійними добривами.
Для боротьби з цибулевою та капустяною мухами овочівники поливають розчином кухонної солі цибулю, часник і капусту. Це дає певний ефект, проте концентрація розчину не повинна перевищувати 20 грамів на 10 літрів води. При внесенні ударних доз – до 500 грамів – кухонної солі в ґрунті загине все живе, що відповідає за родючість. На виправлення проблеми підуть роки і тонни органіки.
Що використовувати як підживлення для овочів
Краще наприкінці вегетації перераховані вище культури підживити калійними добривами. Це поліпшить смак і лежкість плодів при зберіганні, але доза калійних добрив теж не повинна перевищувати 20 грамів на 10 літрів води.
У першу половину вегетації непогано підживити всі городні культури гуматами натрію. Під час розчинення у воді вони утворюють гумінові комплекси, які активізують діяльність мікроорганізмів, прискорюють і регулюють обмін речовин у тканинах рослини, підвищують стійкість до хвороб і впливу несприятливих чинників.