В Україні можуть припинити виплату пенсій. Це стосується тих, хто не знімав гроші зі своїх рахунків понад півроку. Про це розповіла заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак в ефірі телемарафону.
Раніше ми писали, як підтвердити страховий стаж, якщо немає трудової книжки.
“Я б хотіла всіх заспокоїти і сказати, що насправді механізм працює вже давно, багато років, і це постійна практика того, як працює система соціальних виплат і пенсій. А зараз ми навпаки працюємо над тим, щоб послабити і зробити цей механізм простішим і адаптованішим для тих громадян, які перебувають за кордоном або в зоні бойових дій і в яких є проблеми з реалізацією цього механізму”, – сказала Марчак.
Українське законодавство передбачає, що якщо протягом 180 днів гроші з пенсійної картки не знімали, то виплати нараховуватися не будуть.
“Ми не знаємо, що з цією людиною могло статися, і щоб гроші платників ЄСВ не сплачували в такий спосіб, що вони просто лежать і не використовуються ніким, ще кілька років тому було запроваджено цей механізм”, – пояснила заступниця міністра.
Однак Марчак підкреслює, що якщо нарахування припинено, це не означає, що пенсіонер позбавлений виплат.
“Це означає, що пенсія акумулюється на рахунках Пенсійного фонду, але поки що не перераховується на картку людини”.
Щоб відновити свою пенсію, знадобиться пройти фізичну ідентифікацію. Відомство, запевняє Марчак, “значно розширило інструментарій проходження ідентифікації”, якщо пенсіонер фізично це зробити не в змозі.
“Раніше для цього треба було прийти до відділення Пенсійного фонду або банку, зараз ми додали інструменти проходження ідентифікації через відео – зателефонувавши до Пенсійного фонду, можна сказати, що потрібно пройти відеоідентифікацію”, – розповіла заступниця міністра.
Також можна це зробити за допомогою електронного кабінету ПФУ з “Дія.Підпис” або надіславши листа до Пенсійного фонду. Крім цього, якщо людина перебуває за кордоном, можна це питання вирішити в консульстві.