У суботу, 30 вересня, суттєвих магнітних бур не очікується.
Протягом останніх 24 годин, як повідомляє meteoprog.com, сонячна активність була на помірному рівні. За останню добу на Сонці сталися чотири спалахи класу С та один спалах класу М1,3.
Сонячні спалахи M-класу є середніми з великих спалахів. Спалах М1,3 може викликати невеликий рівень радіоперешкод на денній стороні Землі. Можливий сонячний радіаційний шторм.
Очікується, що у суботу геомагнітне поле буде від спокійного до активного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою із ймовірністю спалахів класу M.
Сонячна активність на 30 вересня:
- Вірогідність малого геомагнітного шторму – 10%
- Вірогідність великого геомагнітного шторму – 1%
- Вірогідність спалаху на Сонці М-класу – 30%
- Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 1%
- Кількість сонячних плям – 39.
Тривала магнітна буря, що почалася ще 26 вересня, нарешті відбушувала, і, як показують графіки сайту Метеоагент, 30 вересня відзначається лише обурення геомагнітного поля.
Воно класифікується як K-INDEX 4.
K-index – показник геомагнітної активності. Він означає відхилення магнітного поля Землі від норми.
Черговий сонячний шторм фахівці очікують 21 жовтня.
Нагадаємо, ми публікували прогноз геомагнітних бур на вересень 2023 року. Але треба пам’ятати, що Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися.
Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.
Зазвичай під час магнітних бурь вони скаржаться на головний біль, запаморочення, нудоту, біль у суглобах, втому і безсоння. Також до частих симптомів можна віднести пригнічений настрій, підвищену дратівливість, підвищений або навпаки знижений тиск. Крім того, можуть загостритись хронічні захворювання.
Як пережити магнітну бурю
У ці дні слід особливо уважно поставитися до свого здоров’я та подбати про себе. Насамперед потрібно намагатися дотримуватися режиму сну і давати організму достатньо часу для відпочинку.
Також необхідно частіше бувати на свіжому повітрі – наприклад, влаштовувати собі дрібні стабільні прогулянки, які також забезпечать таку важливу фізичну активність.
Крім того, лікарі рекомендують пити більше води та додати до свого раціону сезонні фрукти та овочі. А ось виключити з нього або хоча б звести до мінімуму алкоголь і напої, що містять кофеїн.