Про це повідомляє видання “Газправда”.
Раніше ми розповідали, кому цього року відмінять субсидію на оплату комуналки.
Хто може оформити знижку на газ?
Право громадян, які мають право на знижку на оплату “блакитного палива”, прописано в українському законі “Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту”.
Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» встановлює різний відсоток знижки на газ у межах середніх норм споживання, залежно від присвоєної пільгової категорії громадянинові, а саме:
Учасник бойових дій – 75%.
Учасник війни – 50%.
Особа з інвалідністю внаслідок війни – 100%.
Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисників та Захисниць України – 50%.
Особа з особливими заслугами перед Батьківщиною – 100%.
Батьки померлої особи з особливими заслугами – 100%
Вдова (вдівець) особи з особливими нагородами – 100%.
Слід зазначити, що знижку на газ надають не за весь спожитий обсяг ресурсу. Її надають лише на соціальну норму, яка розраховується окремо для кожної сім’ї. Вона залежить від кількості членів сім’ї пільговика та виду споживання газу.
Чи впливають доходи сім’ї пільговика на надання пільг?
Деякі пільги держава надає за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу.
Відповідно до пункту 169.4.1 Податкового кодексу України максимальна величина доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу, розраховується так: розмір місячного прожиткового мінімуму, що діє для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножений на коефіцієнт 1,4 та округлений до найближчих 10 гривень. Тобто у 2023 році середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не повинен перевищувати 3760 грн.