Які свята відзначають 19 серпня
- День пасічника України
- Преображення Господнє (у народі Другий Яблучний Спас)
- Всесвітній день гуманітарної допомоги.
Свято Преображення Господнє – що воно означає
19 серпня у православному календарі велике свято – Преображення Господнє. Він пов’язаний із подіями земного життя Ісуса Христа. Преображення Господнє – явлення слави і Божественної величі Ісуса Христа перед трьома апостолами під час молитви на горі Фавор (Ізраїль, 588 метрів за 9 км від міста Назарет), описане в Євангеліях. Під час молитви на горі тієї учні Ісуса Христа трьох свідків воскресіння Петро, Яків та Іван побачили, як Учитель перетворився: Його обличчя засяяло, як сонце, а одяг став білим, як світло.
Традиція святкування з’явилася ще IV столітті, коли імператриця Олена побудувала перший храм на честь Преображення, нині на горі Фавор діють католицький і православний монастирі.
За народним календарем – Яблучний Спас
19 серпня за народним календарем святкують Яблучний Спас, оскільки саме до цієї дати дозрівають яблука та їх, разом із виноградом, слід освячувати у церкві.
Саме з сьогоднішнього дня можна було їсти яблука і готувати з них різні смаколики. А ще, із середини серпня спека йде на спад, погіршується погода. Саме тому казали: «Прийшов Другий Спас – тримай рукавиці про запас».
У наших пращурів було прийнято на Яблучний Спас варити варення з яблук, пекти пироги, робити компоти. Цими стравами пригощали родичів, близьких, знайомих, хворих та жебраків.
Що не можна робити на Господнє Преображення?
Сьогодні, у Преображення Господнє, не можна займатися домашніми справами: прибирати, прати, ремонтувати речі. Не можна в’язати та шити. Сьогодні заборонено лаятись і злитися. Також у день Яблучного Спасу варто бути дуже уважними до комах, не ображати та не проганяти їх
Прикмети на Яблучний Спас
Люди, які мріють потрапити до раю, повинні на Яблучний Спас з’їсти освячене яблуко.
Відкусивши шматочок освяченого яблука, можна загадати бажання, і воно має здійснитися.
Перш ніж їсти яблука самому, потрібно обов’язково ними когось почастувати.
Який Яблучний Спас, таким буде січень та Покров.
Садівникам на Яблучний Спас слід пригощати всіх яблуками, щоб наступний рік був урожайним.
Яблука з медом – гарантоване здоров’я на увесь рік.