За церковним календарем 6 серпня відзначають іменини:
Анатолій, Опанас, Борис, Гліб, Давид, Іван, Іларіон, Христина, Микола, Роман.
Які свята відзначають 6 серпня
Загальні:
6 серпня – дата, коли всі приєднуються до святкування Дня вогненної води або беруть участь у відзначенні Міжнародного дня підкаблучника. Як варіант – можете відсвяткувати День полярного жирафу.
Ще сьогодні – День грибного дощу та Міжнародний день прощення.
Не можна не згадати і про таку подію, як Міжнародний день «Лікарі за мир».
Щороку 6 серпня відзначається Міжнародний день «Лікарі світу – за мир», присвячений страшній події в історії людства – ядерному бомбардуванню японського міста Хіросіма під час Другої світової війни. Цей пам’ятний день було розпочато лікарями з метою привернути увагу суспільства всіх країн. до небезпеки ядерної зброї, щоб не допустити її використання у майбутньому.
В Україні 6 серпня – День Повітряних сил Збройних Сил України
Це свято започатковано у 2007 році указом президента Віктора Ющенка і є визнанням значущості Повітряних сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави. День Повітряних сил ЗС України відзначається щорічно першої неділі серпня.
Згідно з прийнятою концепцією реформування та розвитку Повітряних сил ЗС України, вони повинні мати повітряний та протиповітряний компоненти, які поділяються на роди:
- авіацію (винищувальну, бомбардувальну, штурмову, розвідувальну, військово-транспортну та спеціальну);
- протиповітряну оборону (зенітно-ракетні та радіотехнічні війська);
- спеціальні війська (окремі військові частини та підрозділи: розвідувальні, інженерні, радіаційно-хімічного захисту, зв’язку, метеорологічного забезпечення та ін.);
- частини матеріально-технічного та медичного забезпечення;
- навчальні заклади.
Церковні:
Згідно з церковним календарем, 6 серпня цього року – Тиждень 9-й після П’ятидесятниці, Собор Смоленських святих і здобуття мощей преподобного Далмата Ісетського, коли віруючі шанують мученицю Христину, мучеників благовірних князів Бориса і Гліба, у святому Хрещенні Романа і Давидандра, преподоб Печерського, святого Георгія, архієпископа Могилевського, священномученика Алфея диякона, святих Миколая та Іоанна, сповідників, пресвітерів.
Цей день в історії
1649 – перемога козаків у Зборівській битві. Відданий кримськими татарами Богдан Хмельницький звинувачує Москву, не надала допомоги; українсько-московські відносини погіршуються.
1806 – Священна Римська імперія після відмови імператора Франца II від німецької корони припинила своє існування.
У 1828 році в Канаді відбулася перша Королівська регата, найстаріше спортивне змагання Північної Америки, що дійшло до наших днів.
1889 – у Лондоні відкрито готель “Савой”, перший у світі готель з ванною в кожному номері.
У 1889 році було проведено останній бій боксерів без рукавичок.
У 1890 році вбивця Вільям Кеммлер став першим страченим електричним стільцем. Ця подія сталася у Нью-Йорку.
1914 – Австро-Угорська імперія оголосила війну Російської імперії, а Королівство Сербія оголосила війну Німецької імперії.
1926 – 19-річна Гертруда Едерле стала першою жінкою, що перепливла Ла-Манш.
1932 – відкрився перший Венеціанський кінофестиваль.
1942 року під час Другої світової війни нацистами знищено гетто в Мікашевичах. Цього ж дня, але трьома роками пізніше – 1945 року відбулося американське атомне бомбардування японського міста Хіросіма.
1995 – хорватська влада оголосила про ліквідацію Республіки Сербська Країна.