Так, на думку НКРЕКП, тариф на електроенергію, що діє, для населення покриває лише 28% витрат на її виробництво, транспортування та сплату податків. Такий розрахунок було надано у Регуляторі у відповідь на запит ExPro.
Раніше ми розповідали, хто зможе заощадити на оплаті за комунальні послуги до 50%.
У Нацкомісії озвучили ринкову ціну на електричну енергію для кінцевих споживачів (у тому числі – побутових), яка значно вища за фіксовані ціни для побутових споживачів і сьогодні становить понад 5,5грн/кВт-год.
Як формується ринковий тариф на електроенергію?
«Ринкова ціна складається з: – середньозваженої ціни купівлі-продажу електроенергії на ринку «за добу вперед» за квітень 2023 року – 2,81 грн/кВт∙год (без урахування податку на додану вартість); – тариф на послуги з передачі з 01.04.2023 – 0,43 грн/кВт∙год (без урахування податку на додану вартість); – середньозважений тариф на послуги з розподілу електричної енергії для другого класу напруги з 01.04.2023 – 1,32 грн/кВт∙год (без урахування податку на додану вартість); – середньозважений тариф на послуги постачальника універсальних послуг – 0,115 грн/кВт∙год (без урахування податку на додану вартість); – податок на додану вартість (20%)», – зазначають у НКРЕКП.
Які тарифи встановлені для побутових споживачів на світло?
З 1 червня 2023 року було встановлено новий тариф на електроенергію. Тепер він єдиний для всіх, незалежно від кількості електрики, що споживається, і становить 2,64 грн/кВт.
Нагадаємо, раніше українці, які використовували до 250 кВт*год на місяць, платили по 1,44 грн/кВт*год.
А ті, хто витрачав понад 250 кВт*год на місяць, платили по 1,68 грн/кВт*год.