У вівторок, 27 червня, суттєвих магнітних бур не очікується.
Протягом останніх 24 годин, як повідомляє meteoprog.com, сонячна активність була на низькому рівні. За останню добу на Сонці сталося п’ятнадцять спалахів класу С, максимальним з яких був спалах класу С8,4. Такі спалахи мало впливають на Землю.
Очікується, що у вівторок геомагнітне поле буде від спокійного до активного рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою із ймовірністю спалахів М-класу та невеликою ймовірністю спалаху Х-класу.
Сонячна активність на 27 червня:
- Вірогідність малого геомагнітного шторму – 15%
- Вірогідність великого геомагнітного шторму – 1%
- Вірогідність спалаху на Сонці М-класу – 40%
- Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 10%
- Кількість сонячних плям – 50.
Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.
Северне сяйво над південною Європою
На фотографії вражаюче червоне північне сяйво зафіксовано у квітні 2023 біля міста Касерес у центральній Іспанії. Північне сяйво спостерігали також у деяких районах південної Іспанії.
Полярне сяйво виникло з-за потужного коронального вибору, який стався на Сонці за кілька днів до цього. Частинки коронального вибору пересікли внутрішню частину Сонячної системи і зіштовхнулися із земною магнітосферою.
Електрони і протони рухалися по спирали вздовж силових ліній магнітного поля Землі і стикалися з атомами кисню і азоту в атмосфері Землі, викликаючи мальовничі полярні сяйва.
Неочікувано активне Сонце може надати ще багато можливостей побачити північне сяйво на південному небі, а не тільки викликати погане самопочуття у людей.