П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаНовиниЦей день в історії: 15 листопада – День шоколадного кексу

Цей день в історії: 15 листопада – День шоколадного кексу

Этот материал также доступен на русском языке
15 листопада – 319-й день року за григоріанським календарем. До кінця року лишається 46 днів. Цього дня у світі відзначаються День шоколадного кексу, Всесвітній день вторинної переробки.

День шоколадного кексу

Сьогодні у ласунів є чудова нагода випити чашку чаю або кави з шоколадним кексом. Сьогодні день цієї солодощі.

Знаменитий кондитерський виріб готовий похвалитися стародавньою історією. Свої коріння кекс бере від існування Стародавнього Риму. У той період люди любили змішувати горіхи, гранат, родзинки та інші інгредієнти в ячмінному пюрі. А ось свою назву кекс отримав у середні віки. Вчені кажуть, що особливе поширення кекс набув у вигляді десерту у 16 ​​столітті. Тоді ж з’явився цукровий пісок, який привозили з американської колонії. А ось тісто є окремою історією. Є люди, які люблять маслянисте та пухке тісто, що виходить ситним та злегка мокрим. Інші ж люблять випікати більш щільне тісто, майже без додавання маргарину чи олії. У наш час найпопулярнішим вважається пшеничне борошно. Тільки ось люди, які ведуть правильний спосіб життя, роблять свій улюблений десерт з житнього, кукурудзяного, гречаного або геркулесового борошна. Консистенція тесту має бути наближена до сметани. Якщо покласти в тісто ще й олію, джем і яйця, воно виходить ще й тягучим.

Всесвітній день вторинної переробки: історія свята

Щороку 15 листопада відзначається Всесвітній день вторинної переробки – день, створений для підвищення поінформованості про вторинну переробку та купівлю вторинної продукції. Вперше його відсвяткували 1997 року в США.

Використання рециклінгу дозволяє вирішити безліч проблем: знизити вартість готової продукції, вирішити проблему обмежених ресурсів, скоротити обсяги поховання сміття, покращити якість довкілля. Проблема накопичення сміття стоїть особливо гостро, адже люди залишають по собі мільярди тонн сміття, розкладання якого триватиме століттями. Нераціональне використання природних ресурсів та накопичення промислового та побутового сміття може мати жахливі наслідки в майбутньому.

Що сталося в Україні та світі 15 листопада

  • 1415 рік – митрополитом Київським стає єпископ Григорій Цамблак;
  • 1492 рік – Христофор Колумб вперше у своєму щоденнику описує тютюн, який вживали індіанці;
  • 1889 рік – Бразилія стає республікою після повалення імператора Педру II;
  • 1904 рік – отримано патент на бритву зі змінним лезом;
  • 1920 рік – відбувається перше засідання Асамблеї Ліги Націй (у Женеві);
  • 1945 рік – українські вчені, які перебували на еміграції в Аугсбурзі, заснували Українську вільну академію наук;
  • 1967 – у Львові заарештували правозахисника та журналіста В’ячеслава Чорновола;
  • 1971 рік – компанія Intel випускає перший процесор Intel 4004;
  • 2008 рік – у Ліверпулі (Англія) завершується Чемпіонат Європи серед боксерів-аматорів, де збірна України вперше у своїй історії посіла перше загальнокомандне місце.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні