Російська армія продовжує завдавати ударів об’єктам енергетики в Україні, внаслідок чого населенню доводиться жити в умовах економії електренергії. Також використовують стабілізаційні відключення електрики.
Як за таких умов зберегти продукти, розповіли у Центрі громадського здоров’я.
1. Подбайте про безпечну температуру в холодильнику та морозильній камері. У холодильнику температура має бути 4 градуси або нижче. У морозильній камері – від 0 градусів і нижче.
2. Приготуйтеся до надзвичайної ситуації. Заморозьте контейнери з водою, щоб мати можливість зберегти температуру ваших продуктів при температурі 4 градуси і нижче, якщо вам доведеться їх дістати з холодильника. Якщо є така можливість – купіть сухий лід чи блоковий лід.
3. Коли електроенергію відключили, тримайте дверцята холодильника та морозильної камери зачиненими. Якщо дверцята закриті, продукти в холодильнику будуть безпечні 4 години.
4. У морозильній камері продукти можуть зберігатися 48 годин, якщо вона повна, і 24 години – якщо напівпорожня. Якщо електрики немає більше 4 годин – помістіть лід до продуктів у холодильник.
Важливо! Ніколи не пробуйте продукти на смак, щоб перевірити їхню придатність. Якщо у вас є сумніви – краще одразу викидайте.
Якщо немає електрики більше 4 годин і у вас немає додаткового льоду, то продукти, що швидко псуються, варто викинути – це м’ясо, риба, нарізані фрукти та овочі, яйця, молочні продути та їх залишки.
Викидайте будь-які продукти з незвичним запахом, кольором чи текстурою.
5. Перевіряйте температуру продуктів, які зберігаються в морозилці або холодильнику з додатковим джерелом холоду. Викидайте їжу, якщо температура в холодильнику була вищою 4 градусів. Це можна перевірити за допомогою термометра в холодильнику чи морозилці.
6. Продукти, які мають температуру 4 градуси або нижче, а також ті, що збереглися з кристалами льоду, можна заморозити або приготувати.